Grupa MOL otwiera swoje drzwi najlepszym absolwentom, dzięki Growww 2019

 

  • Rekrutacja potrwa do 28 kwietnia 2019 r. i odbywa się poprzez stronę internetową molgroup.info/growww
  • Growww jest flagowym programem pozyskiwania talentów Grupy MOL, skierowanym do młodych absolwentów, zainteresowanych rozpoczęciem kariery w wiodącej firmie Europy Środkowo-Wschodniej.
  • Od 2007 r., ponad 2 100 talentów z całego świata dołączyło do MOL w ramach programu, którego wskaźnik retencji pracowników w 2018 r. wyniósł blisko 80%.

Warszawa, 4 marca 2019 r. – Grupa MOL ogłosiła nabór do kolejnej edycji autorskiego, wielokrotnie nagradzanego programu pozyskiwania młodych talentów. Growww 2019, oferuje świeżo upieczonym absolwentom szkół wyższych niepowtarzalną szansę na rozpoczęcie kariery zawodowej w jednej z największych korporacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzez program, MOL kształci nową generację ekspertów branżowych, dając im pracę w jednej z najbardziej wymagających branż, możliwość nauki i rozwiązywania rzeczywistych problemów biznesowych.

Grupa MOL oferuje ponad 140 stanowisk młodym ludziom zainteresowanym tematyką inżynierii, rozwoju biznesu, IT oraz nauk społecznych i przyrodniczych. Kandydaci z maksymalnie rocznym doświadczeniem zawodowym, mogą wziąć udział w rekrutacji zarówno do siedziby głównej w Budapeszcie, jak i do lokalnych oddziałów MOL w dziesięciu krajach: Polsce, Austrii, Chorwacji, Czechach, Włoszech, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

Ten wymagający, 12-miesięczny program daje uczestnikom unikalny wgląd w codzienne funkcjonowanie firmy we wszystkich obszarach biznesowych i funkcjonalnych. Poza wiedzą zdobytą podczas pracy i wizyt w zakładach przemysłowych MOL, młodzi eksperci mają możliwość bliskiego obcowania z branżą, dzięki programowi edukacji biznesowej, który pozwala na budowanie relacji biznesowych z pracownikami koncernu z najwyższego szczebla. Każdy uczestnik jest pod opieką mentora, który zapewnia wsparcie merytoryczne, profesjonalny feedback oraz wspiera kandydata w poruszaniu się po dynamicznym, wielokulturowym środowisku pracy.

“Od początku programu w 2007 r., rok po roku dostajemy ponad 6 tys. zgłoszeń; zatrudniliśmy ponad 2 tys. Growwwersów, jednocześnie utrzymując silny, 80 proc. wskaźnik zatrudniania absolwentów programu na pełen etat. W mojej opinii, ciągła popularność naszego flagowego programu rekrutacyjnego jest kolejnym dowodem na to, że MOL jest jednym z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jako globalna firma, zachęcamy młodych ekspertów do wyjścia poza schematy i umożliwiamy wprowadzenie w życie nawet najodważniejszych pomysłów. Jestem przekonana, że pielęgnowanie ducha innowacji jest niezbędne do zapewnienia dalszych sukcesów firmy w nadchodzących latach”. – skomentowała Zdravka Demeter Bubalo, HR Vice President Grupy MOL.

Na przestrzeni ostatniej dekady, program Growww zyskał międzynarodowe uznanie i jest szeroko rozpoznawalny na rynku, m.in. dzięki wysokiemu, blisko 80 proc. wskaźnikowi zatrudniania najlepszych absolwentów. Dodatkowo, reprezentacja kobiet wśród osób zatrudnionych w MOL w ubiegłym roku, wyniosła 40%, jest to wynik znacznie przewyższający średnią w branży naftowo-gazowej.

Więcej informacji na temat Growww 2019 znajduje się na stronie: molgroup.info/growww