Na skróty Na skróty

Dla Studentów:

Career Center (oferty pracy, staży, rejestracja na spotkanie z doradcą zawodowym i przedsiębiorczości)

Drodzy Studenci,  Absolwenci

Wyszukiwarka firm dostępna poprzez moja.pg

Pozdrawiamy

Zespół Biura Karier

Captor Therapeutics Sp. z o. o.

Duńska 11 Wrocław DOLNOŚLĄSKIE

Tel: +48537869089

http://www.captortherapeutics.com


 

Captor Therapeutics jest spółką działającą w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej, ukierunkowaną na rozwój leków działających na klinicznie niedostępne do tej pory białkowe cele molekularne. Firma została założona w 2015 roku przez dr Filipa Jelenia, MBA oraz dr Michała Walczaka, aby wykorzystać ich doświadczenie w technologii degradacji białek, zapewnić platformę do identyfikacji kandydatów na leki oraz rozwijać terapeutyki na konkretne choroby (obecnie pracujemy na lekami na stany zapalne oraz nowotwory piersi, jajników i trzustki).
Naszą misją jest opracowanie nowych, lepszych strategii terapeutycznych dla pacjentów chorych na nowotwory, choroby zapalne i neurodegeneracyjne oraz infekcje wirusowe. Jesteśmy przekonani, że dzięki zastosowaniu niskocząsteczkowych związków indukujących degradację białek w proteasomie i lizosomie możemy usunąć białka chorobotwórcze, a także wpłynąć na szlaki sygnalne w komórkach.
W 2017 rozpoczęliśmy pracę nad trzema projektami B+R dofinansowanymi przez NCBR, o całkowitej wartości 40 mln zł. Oprócz tego korzystając ze wsparcia inwestorów realizujemy wewnętrzne projekty B+R. Działamy we Wrocławskim Parku Technologicznym w doskonale wyposażonym laboratorium zajmującym około 550 m2.

 


Kategoria

Mała firma (11-50 pracowników)


Branże

  • Biotechnologia

Brak aktualnych ofert