Zgodnie z przyjętym harmonogramem, na niniejszej stronie w przewidzianym okresie czasu prezentowane są zgłoszone projekty. Opisy projektów podawane są w oryginalnym brzmieniu zaproponowanym przez ich autorów: mogą więc zawierać ewentualne błędy językowe.

Lista projektów zgłoszonych w ramach Budżetu obywatelskiego PG na rok 2018

Projekty pracowniczePrzejrzysta PG

Numer projektu:
65/2018

Status:
Przyjęto zgłoszenie

Typ projektu:
Pracowniczy

Koszt projektu:
150000 zł

Autor:
Anna Lubaczewska

Opis projektu
Celem projektu jest renowacja nieodnawianych jeszcze okien na poziomie 100 Gmachu Głównego PG, od strony frontowej.
Przestrzeń przed Gmachem Głównym PG zyskała nowy, odświeżony wygląd. Jest to wizytówka PG, miejsce, które goście, pracownicy i studenci widzą jako pierwsze odwiedzając naszą uczelnię. Do podkreślenia piękna tej przestrzeni brakuje odnowienia okien w Gmachu Głównym, które w tej chwili niestety ujmują mu uroku.
Warto dodać, że wspomniana renowacja wpłynie nie tylko na estetykę, ale również na energooszczędność budynku, ponieważ poprawi szczelność okien.
Autorkami projektu są pracownice Dziekanatu WFTIMS

Wyrównanie nawierzchni na parkingu przed budynkiem WILiŚ

Numer projektu:
66/2018

Status:
Przyjęto zgłoszenie

Typ projektu:
Pracowniczy

Koszt projektu:
50 tys. zł zł

Autor:
Alicja Sekuła

Opis projektu
Celem realizacji projektu jest wyrównanie nawierzchni fragmentu parkingu, który codziennie pokonuje większość pracowników i studentów Politechniki Gdańskiej, nie tylko jako użytkownicy samochodów, ale również jako piesi. Nawierzchnia parkingu jest w fatalnym stanie - nierówna, z wyrwami, z fragmentami, które "łatają" większe ubytki, przy czym nie są one równe z otaczającą powierzchnią. Utrudnia chodzenie, a osoby używające butów na obcasach zagrożone są skręceniem kostki. Problem eskaluje zwłaszcza zimą, gdy spod śniegu niewidoczna jest struktura parkingu. Wyrównanie nawierzchni, np. wylanie asfaltu (może też być inny sposób), rozwiąże te problemy i poprawi komfort przemieszczających się po terenie PG osób.

Rewitalizacja Dziedzińca Heweliusza w Gmachu Głównym PG i wahadła Foucaulta.

Numer projektu:
67/2018

Status:
Przyjęto zgłoszenie

Typ projektu:
Pracowniczy

Koszt projektu:
61000 zł. zł

Autor:
Bogusław Kusz

Opis projektu
W ramach projektu wykonane będą następujące działania:
1.przywrócenie sercu wahadła koloru jaśniejącego mosiądzu (rys.1),
2.przeniesienie "granitowego" stołu na miejsce wskazane przez architekta (np. do części parkowo-rekreacyjnej terenu PG),
3.odnowienie okrągłego stołu (podstawy wahadła przez 11 lat - rys.2) polegające na nowej inkrustacji powierzchni oraz kolorystycznym zintegrowaniu go z otoczeniem,
4. zamontowanie systemu dwóch kamer: widok z góry umożliwiający ciągłą obserwację wahadła (podgląd on time w internecie, tzw. live streaming) i widok z boku na wahadło oraz widzów (podgląd także dla służb porządkowych PG),
5. wbudowanie monitora dotykowego w blat stołu lub na osobnym postumencie (tuż przy stole) do pokazywania podstawowych informacji o Heweliuszu, o wahadle oraz obrazu wahadła w stanie obecnym, w ruchu 1 godzinę wcześniej, 2 godziny wcześniej....(ślady najbliższej historii ruchu wahadła),
6. utworzenie w dwóch miejscach dziedzińca (po obu stronach wahadła - w narożnikach) strefy wypoczynku i /lub pracy w postaci dwóch stołów i kilkunastu siedzisk (zawsze do wykorzystania w czasie typowych imprez na dziedzińcu).
Wykonanie projektu pozwoli na udostępnienie bez barier studentom oraz pracownikom estetycznego i interesującego z punktu widzenia wizerunku PG miejsca chwilowego wypoczynku i pracy.