Zgodnie z przyjętym harmonogramem, na niniejszej stronie w przewidzianym okresie czasu prezentowane są zgłoszone projekty. Opisy projektów podawane są w oryginalnym brzmieniu zaproponowanym przez ich autorów: mogą więc zawierać ewentualne błędy językowe.

Lista projektów wybranych do głosowania w ramach Budżetu obywatelskiego PG na rok 2017

Projekty studenckieLeżakowanie

Numer projektu:
2/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
800 zł

Autor:
ANGELIKA SOBOŃ

Opis projektu
Projekt zakłada zakup 100 leżaków, które umożliwiłyby wypoczynek na świeżym powietrzu w okresie sprzyjającej pogody. Aktualnie obszary do tego przystosowane są w zaledwie 2 miejscach kampusu. Powiększenie oferty takich miejsc zachęciłoby studentów, a także pracowników do spędzania wolnych przerw poza budynkiem, co wpłynęłoby pozytywnie na ich samopoczucie i efektywność.
Komentarz komisji
Po szczegółowej analizie obowiązujących przepisów zdecydowano, że projekt spełnia wymagania formalne.

Malowanie linii oraz poprawa nawierzchni na parkingu przy ul.Traugutta 72

Numer projektu:
7/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
40000 zł

Autor:
PAWEŁ GARBACZ

Opis projektu
Celem projektu jest namalowanie na parkingu linii wyznaczających miejsca parkingowe oraz poprawa nawierzchni w miejscach w których zbiera się woda. Brak linii parkingowych obecnie powoduje dosyć częste problemy z wyjazdem samochodów. Kierowcy zastawiają się nawzajem, bądź parkują w miejscach utrudniających wyjazd. Namalowanie odpowiedniej ilości miejsc w odpowiednim schemacie, może także wpłynąć na zwiększenie liczby samochodów zaparkowanych. Poprawa nawierzchni w miejscach w których zbiera się woda ma na celu zwiększenie ilości miejsc oraz poprawę wygody dla wszystkich parkujących i przechodniów. Częste wielkie kałuże odstraszają kierowców przed stawaniem w odpowiednim miejscu, ponieważ nie chcą oni wysiadać ani wsiadać wiedząc, że będą mieli przemoczone buty. Ten projekt przysłuży się wszystkim kierowcom korzystającym z tego parkingu jak i przechodniom przechodzącym przez niego.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Modernizacja sprzętu informatycznego sal dydaktycznych

Numer projektu:
9/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
50000 zł

Autor:
Jan Zalewski

Opis projektu
Wyposarzenie w przejściówki z VGA na HDMI lub kable HDMI do rzutników sal dydaktycznych, w których nie ma możliwości podłączenia sprzętów posiadających tylko wyjścia HDMI. Skorzystają z tego zarówno pracownicy oraz studenci Politechniki Gdańskiej jak i każda osoba korzystająca ze sprzętu multimedialnego na politechnice, poprzez ułatwienie odtwarzania i prezentacji wszelkiego rodzaju treści elektronicznych.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Montaż rowerowych stojaków "U-kształnych" i umożliwienie wypożyczenia blokad typu U-Lock

Numer projektu:
14/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
20000 zł

Autor:
Dominik Makurat

Opis projektu
Celem realizacji projektu jest montaż (w miejscach gdzie ich nie ma) i wymiana (istniejących, niespełniających warunków komfortowego użytkowania stojaków rowerowych) na stojaki "U-kształtne" oraz zakup przez Uczelnię blokad rowerowych "U-Lock" i wypożyczanie ich na zasadzie podobnej do pilotów parkingowych.
Problem, z którym borykają się Pracownicy i Studenci Politechniki Gdańskiej w dużej mierze dotyczy braku możliwości bezpiecznego "zaparkowania" roweru na czas pracy lub zajęć. Istniejące w wielu miejscach stojaki nie dają możliwości przypięcia roweru za ramę, tylko za np. koło. Wiąże się to z możliwością kradzieży roweru. Wiele stojaków nie daje także możliwości zastosowania blokady U-lock, gdyż nie ma do czego jej przyczepić. Używane są wtedy linki, które łatwo rozciąć. Na terenie Politechniki, zarówno na kampusie, jak i pod akademikami, dochodzi do licznych kradzieży rowerów. O potrzebie zastosowania takiego rozwiązania może także świadczyć widok rowerów przypinanych do barierek (np. pod budynkiem Chemii, Hydro, EiA). Dodatkowy zakup przez uczelnię blokad typu U-lock i ich wypożyczanie na zasadzie podobnej do pilotów parkingowych pozwoli na zapewnienie większego bezpieczeństwa rowerów na terenie Uczelni. Na początek proponuję zakup 20 szt, żeby zobaczyć jak się pomysł przyjmie wśród Pracowników i Studentów.

Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania działania Uczelni wpiszą się w zasady Zrównoważonego Rozwoju Transportu, wpłyną pozytywnie na kondycję fizyczną i psychiczną Pracowników i Studentów (nie będzie trzeba się martwić o bezpieczeństwo swojego roweru). W maju 2016 odbyła się ogólnoeuropejska akcja European Cycling Challenge. W kategorii uczelni wyższych zajęliśmy I miejsce. Politechnika jest także drugą najsilniejszą grupą rowerową w całym Gdańsku. W rywalizacji grupa rowerzystów z Politechniki nie dała szansy innym uczelniom z Gdańska, Polski, Europy. Pokazuje to, jak ważną grupą są na Uczelni rowerzyści. Z uwagi na to, że rowery są widoczne na terenie Politechniki przez cały rok, inwestycja powinna zostać wykonana jak najszybciej. Skorzystają z niej nie tylko Pracownicy i Studenci, ale także inni interesariusze Uczelni.

Szacowane jest około 150 takich stojaków na terenie całej PG, zakup 20 blokad typu U-Lock.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Poprawa dostępności Bratniaka dla osób z niepełnosprawnością

Numer projektu:
18/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
10000 zł

Autor:
KAROLINA GRODZKA

Opis projektu
W celu wyrównywania szans proponuję budowę rampy/podjazdu przy budynku Bratniaka z poziomu ulicy na poziom od którego zaczynają się schody do budynku. Do samego budynku prowadzą schody, ale zostało to rozwiązane przy pomocy podnośnika skośnego. Problemem jest jednak dotarcie do tego podnośnika. Od strony ulicy Siedlickiej trzeba pokonać 3-4 schody, co jest niemożliwe dla osoby poruszającej się na wózku. Istnieje możliwość dojazdu od strony parkingu, jednak wjazd na parking jest ograniczony szlabanem. W celu podniesienia szlabanu trzeba znaleźć osobę za to odpowiedzialną, co jest niemożliwe, gdyż znajduje się ona po drugiej stronie przeszkody. Wykonanie podjazdu znacznie ułatwiłoby poruszanie się studentów Politechniki Gdańskiej z ograniczoną sprawnością.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Pomieszczenie socjalne dla studentów mieszczące się w budynku Zarządzania i Ekonomii

Numer projektu:
28/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
ok 32.000 zł brutto zł

Autor:
ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA

Opis projektu
Wielokrotnie mając zajęcia od rana do wieczora, zastanawiałam się co zjem lub gdzie zjem i dlaczego tak drogo? Czemu nie mogę przygotowywać sobie jedzenia do pudełka dzień wcześniej i odgrzać na uczelni. Dzięki temu zrodził się w mojej głowie pomysł. W wielu placówkach na całym świecie znajdują się pomieszczenia socjalne. Dlaczego nie u nas? Pragnę przedstawić główne cele.
CELE ZBUDOWANIA POMIESZCZENIA SOCJALNEGO:
- Wzrost komfortu dla studentów
- Mniejsze koszty przeznaczane na posiłki podczas zajęć
- Niezależność, możliwość jedzenia zgodnie z dietą. Szczególne ułatwienie dla alergików
- Miejsce spotkań studentów/ spędzanie tzw. „okienek”
PROPONOWANE ROZWIĄZANIA
- zakup 3 kuchenek mikrofalowych
- zakup 2 czajników elektrycznych
- zakup stołu barowego i kompletu krzeseł
- zakup 4-6 leżaków
- instalacja gniazdek
- zamontowanie zlewu
DLACZEGO PROJEKT POWINIEN BYĆ ZREALIZOWANY I JAKI MA WPŁYW NA STUDENTÓW?
- Pozwoli zaoszczędzić czas spędzony w kolejce w bufecie wydziałowym oraz na ewentualne poszukiwanie innych bufetów na terenie kampusu PG
- Oszczędność pieniędzy studentów
- Krok w stronę alergików pokarmowych (nietolerancja orzechów, glutenu, jajek, laktozy, soi)
- Zwiększony komfort studentów podczas przebywania na terenie kampusu
- Niski koszt realizacji – wysoka satysfakcja
- Spełniona potrzeba studentów (uznano projekt za zmianę istotną)
- Wzrost prestiżu wydziału – przyjaznego dla studenta i jego potrzeb
- Dodatkowe miejsce do spożycia posiłków, zaparzenia kawy/herbaty, podładowania telefonu
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

System kolejkowy do Dziekanatu oraz Wydziałowej Komisji Stypendialnej na WETI

Numer projektu:
33/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
30000 zł

Autor:
MAGDALENA KRAJEWSKA

Opis projektu
System kolejkowy miałby na celu oszczędzenie czasu studentom oczekującym na wejście do Dziekanatu i Wydziałowej Komisji Stypendialnej. W czasie wzmożonego zainteresowania (np. wydawanie ELS, składanie wniosków o stypendia, w czasie sesji egzaminacyjnej) kolejki do tych dwóch jednostek Wydziału potrafią zajmować całe korytarze. Taki stan rzeczy doprowadza do niekiedy napiętych sytuacji między oczekującymi na konsultacje oraz stwarza problem z komunikacją w obrębie holu w pobliżu Dziekanatu. System pozwalałby na pobranie numerka oraz informował o kolejności przyjęcia na wyświetlaczu. Projekt zakłada również możliwość ustalenia limitów przyjęć na dany dzień. Rozmieszczenie wyświetlaczy w strategicznych miejscach na Wydziale (np. okolice Dziekanatu i pokoju WKS, hol przy wejściu do Nowego i Starego Budynku) rozwiązałoby wspomniane wcześniej problemy.

Projekt zostałby zrealizowany w ramach projektu grupowego przez studentów WETI. Wydział ETI byłby testerem, natomiast docelowo rozwiązania technologiczne byłyby dostępne dla innych Wydziałów Politechniki Gdańskiej.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

System kolejkowy w dziekanacie

Numer projektu:
37/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
30000 zł

Autor:
Zuzanna Witkowska

Opis projektu
Studenci wielokrotnie tłoczą w ciasnym korytarzu, aby po dwóch godzinach czekania dowiedzieć się, że dzisiaj niestety do dziekanatu się nie dostaną. Z powodu braku miejsca kolejki do poszczególnych okienek się mieszają, powstaje zamęt, a interesanci tracą czas. Proponuję zamontowanie przy dziekanacie systemów kolejkowych podobnych do tych z którymi mamy do czynienia w urzędzie. W multimedialnym kiosku student zaznacza swój rodzaj studiów oraz kierunek, następnie jaką sprawę ma do załatwienia; otrzymuje bilecik z numerem oraz szacowanym czasem przyjęcia. W ten sposób zamiast trzech godzin, pod drzwiami spędzi na przykład 10 minut, zakładając że pojawi się trochę wcześniej aby na pewno nie przegapić swojej kolejki. Podobne rozwiązanie zastosowała już m.in. Politechnika Śląska.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Strefa wypoczynku

Numer projektu:
40/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
11000 zł

Autor:
Marcin Palanis

Opis projektu
Celem jest stworzenie instalacji do wypoczynku w postaci ławek i stolików dla osób przebywających w tym terenie. Jest to teren często użytkowany przez studentów. W tej chwili nie ma tu żadnych miejsc wypoczynkowych, projekt ten może to zmienić. Teren zielony, na pewno sprzyjałby wypoczynkowi oraz nauce. W cieplejsze dni brakuje tutaj właśnie miejsca by usiąść na zewnątrz i zrelaksować się na swieżym powietrzu. Na projekcie skorzystają nie tylko studenci wydziałów sąsiedzkich tego terenu czyli Elektrotechniki i Automatyki oraz Mechanicznego, ale też wiele innych. Gdyż jest to miejsce i droga jaką pokonuje wiele studentów, by przejść na drugą stronę kampusu.
Podsumowując, założenie projektu to stworzenie 10 ławek, 3 stołów, 2 koszy na śmieci oraz podłoża pod dany teren.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Park piknikowy

Numer projektu:
42/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
150 000 zł

Autor:
KATARZYNA BUCZYŃSKA

Opis projektu
Projekt ma na celu stworzenie wydzielonych stref grillowych na terenie Osiedla Studenckiego przy ul. Wyspiańskiego, byłoby to miejsca przeznaczone do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Problemem jest, iż co roku Politechnika Gdańska zderza się z niekontrolowanym przez służby grillowaniem w Parku przy Osiedlu Studenckim, wydzielenie strefy dozwolonej do tego celu powoduje rozwiązanie problemu wielu śmieci pozostających po spotkaniach oraz zmniejszenie hałasów, które doskwierają mieszkańcom okolicznych ulic.
Do wykonania w projekcie są:
-budowa stanowisk grillowych,
-budowa trwałych ławek i stołów,
-wybrukowanie terenu i ciągów komunikacyjnych,
-stworzenie miejsca do gromadzenia żaru oraz popiołu,
-doprowadzenie bieżącej wody,
-wykonanie oświetlenia terenu,
-stworzenie tablic informacyjnych oraz regulaminów użytkowania terenu,
-przeniesienie parkingów z dziedzińca przed akademiki,
-odpowiednie ogrodzenie terenu żywopłotami i posadzenie roślin,
-budowa śmietników z możliwością segregacji odpadów,
-budowę siłowni na świeżym powietrzu;
W projekcie należałoby zastanowić się również nad zapewnieniem sanitariatów z których mogliby korzystać użytkownicy terenu Parku Piknikowego np. poprzez wprowadzenie płatnej toalety w akademiku, do której dostęp byłby z zewnątrz.
Projekt jest skierowany między innymi do studentów, ale również do pracowników uczelni. Każdy student Politechniki Gdańskiej mógłby się z relaksować na świeżym powietrzu, spotkać się z przyjaciółmi oraz odetchnąć od codziennego natłoku obowiązków i nauki.

Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne. Projekt można realizować z wyłączeniem stałego miejsca do grilla. Musimy zgłaszać za każdym razem chęć umożliwienia grillowania.

Szafki depozytowe w szatniach Politechniki Gdańskiej

Numer projektu:
43/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
40000 zł

Autor:
ADA RYNKOWSKA

Opis projektu
Projekt ma na celu zamontowanie w szatniach szafek depozytowych umożliwiających studentom pozostawienie swoich toreb, siatek i plecaków w bezpiecznym miejscu.
Brak możliwości pozostawienia ich w szatniach sprawia obecnie, że studenci zmuszeni są do noszenia bagażu przy sobie, co często, przy długim przebywaniu na uczelni, bywa niewygodne.
Student chcący przechować rzeczy musiałby zostawić u pań pracujących w szatniach swoją legitymację studencką, za co otrzymałby kluczyk do szafki. Pozostawienie tego dokumentu uniemożliwi korzystanie z szafek osobom z zewnątrz, zapobiegnie blokowaniu szafek na dłuższy okres oraz, w przypadku zgubienia kluczyka, ułatwi weryfikację tożsamości studenta i odzyskanie przez niego rzeczy.
Realizacja tego projektu wpłynie pozytywnie na komfort pracy. W często niewielkich pracowniach laboratoryjnych dodatkowe rzeczy nie będą zawadzać, a studenci będą mogli lepiej się skupić na realizowanych zadaniach; w salach wykładowych nie będą blokować przejścia, co także może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo studentów.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne. Jednak PG nie może brać odpowiedzialności za sprzęt pozostawiony w szafkach.

Zamykana wiata rowerowa

Numer projektu:
51/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
75 000 zł

Autor:
Paweł Skowroński

Opis projektu
Celem projektu jest stworzenie bezpiecznego miejsca na rowery dla mieszkańców ds1. Zamykana wiata pozwoli na bezpieczne i wygodne przechowywanie rowerów, które w tej chwili są przechowywane w trudno dostępnej rowerowni.
Dzięki wiacie zniknie problem:
- z pozostawianiem rowerów pod akademikiem
- zastawiania podjazdu dla niepełnosprawnych
- przypadków kradzieży i niszczenia rowerów

Docelowa wiata powinna umożliwić pozostawienie i przypięcie roweru bez stwarzania problemu z wystawieniem innego roweru. Wiata wzorem z wiat stosowanych w Norwegii powinna być dwupoziomowa dzięki czemu umożliwi lepsze wykorzystanie miejsca. Szacunkowa ilość miejsc około 20-30, lecz im więcej tym lepiej.

Wiata będzie sprzyjała zdrowemu stylowi życia i sprawi, że studenci będą chętniej korzystać z rowerów.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

WYPOSAŻENIE SALI TELEWIZYJNEJ DOMU STUDENCKIEGO NR1 W SPRZĘT MULTIMEDIALNY I PROJEKCYJNY

Numer projektu:
52/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
14000 złotych zł

Autor:
Arkadiusz Szczepanek

Opis projektu
Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Domu Studenckiego nr1 Politechniki Gdańskiej, chcielibyśmy wyposażyć salę telewizyjną w sprzęt multimedialny, prezentacyjny i oświetleniowy. Z sali telewizyjnej Domu Studenckiego nr 1 korzystają również organizacje studenckie działające na terenie Politechniki Gdańskiej, organizując spotkania swoich członków np. wigilia organizacji BEST.

Cele projektu:
rozwój intelektualno - kulturalny mieszkańców Domu Studenckiego.
integracja mieszkańców
zagospodarowania czasu wolnego od zajęć i nauki
miejsce spotkań studentów w trakcie przerw między kolejnymi zajęciami dydaktycznymi. tzw. “okienek”
możliwość wykonywania projektów przez studentów Wydziału Achitektury
możliwość wspólnego wykonywania projektów uczelnianych przez studentów
spełnienie potrzeb mieszkańców Domu Studenckiego
stworzenie spotkań filmowych
komercyjne wykorzystywanie sali telewizyjnej Domu Studenckiego nr 1 Politechniki Gdańskiej przez Uczelnię na potrzeby konferencji, prelekcji itp.

Wyposażenie konieczne do realizacji projektu:
projektor multimedialny
sufitowy uchwyt do projektora
ekran projekcyjny
magnetyczna tablica do pisania
stół kreślarski - 2 sztuki
zestaw nagłośnienia ze wzmacniaczem i mikrofonem
zestaw do oświetlenia powierzchni tanecznej (wytwornica dymu, stoboskop, kula dyskotekowa, wielopunktowy laser, skaner ledowy, głowa ruchoma, sterownik oświetlenia DMX)
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Budowa Skateparku

Numer projektu:
56/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
140 000 zł

Autor:
Igor Bętlejewski

Opis projektu
Politechnika Gdańska rozwija się od momentu powstania. W opracowaniu koncepcji zagospodarowania terenów należących do Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej "Park PG" wyznaczono przestrzeń pod budowę skateparku. Proponuję przeznaczenie części pieniędzy Budżetu Obywatelskiego PG na zrealizowanie wyżej wymienionej inwestycji. Kierunek rozwoju jest zgodny z tendencjami obserwowanymi w miastach europejskich i nie tylko (deskorolka wprowadzona na Olimpiadę 2020 Tokio, plan rozwoju Melbourne wspomagający uprawianie tej dyscypliny w tkance miejskiej czy utworzenie w urzędzie miasta Malmö funkcji Skateboarding coordinator) tworzenia przestrzeni, przyjaznych takim sportom. Studentom oraz absolwentom uczelnii jeżdzących na deskorolkach zależy na zaprojektowaniu takiego miejsca, korzystania z niego oraz propagowania tej dyscypliny. Jesteśmy w stanie zaprojektować skatepark, który nie tylko będzie obiektem sportowym, ale także interaktywną rzeźbą, dodającą charakteru naszej uczelnii.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Zagospodarowanie terenu przed Wydziałem Mechanicznym

Numer projektu:
58/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
100 000 zł zł

Autor:
PAULINA KARPIŃSKA

Opis projektu
Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni w miejscu nieistniejących już pawilonów jugosłowiańskich nr 3,4. Zagospodarowanie terenu polegałoby na stworzeniu miejsc parkingowych dla kilkunastu samochodów oraz zadaszony parking dla rowerów, którymi porusza się coraz więcej studentów. Dodatkowo znalazłaby się tam strefa wypoczynkowa- trawnik wraz z ławeczkami, stolikami oraz strefa aktywnego spędzania czasu- siłownia na powietrzu wraz z urządzeniami gimnastycznymi. Należałoby również poprawić stan jezdni oraz chodników idących wzdłuż WM tak, aby umożliwiały one lepszy podjazd osobom niepełnosprawnym i wizualnie komponowały się ze stworzoną strefą. Dobrze, aby obszar ten był oświetlony i monitorowany, w celu zachowania bezpieczeństwa.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Strefa pracy dla studentów

Numer projektu:
59/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
50 000 zł zł

Autor:
MARTYNA SMOCZYŃSKA

Opis projektu
Strefa pracy dla studentów ma być miejscem, gdzie studenci będą mogli spędzać czas nie tylko poświęcając się nauce czy realizowaniu projektów ale również odpocząć i zrelaksować się w przerwie miedzy zajęciami. Przestrzeń o wymiarach 5 m x 4 m pozwoli na udostępnienie 14 nowych stanowisk z dostępem do Internetu i możliwością podłączenia np. laptopa czy telefonu do zasilania. Planowane prace zakładają: obłożenie stupa betonową okładziną, montaż szklanej ściany parawanowej, wykończenie ściany okładziną dębowa, zakup mebli. Aranżacja przestrzeni została uwzględniona w koncepcji architektonicznej pierwszego pietra Wysokiej Części Budynku Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, opracowanej w ramach otwartego konkursu. Byłaby to drugi etapem wykonania przebudowy Holu Głównego. Dotychczasowy wystrój, nie był zmieniany od czasu powstania budynku.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.

Wyspa relaksu

Numer projektu:
61/2017

Status:
Do głosowania

Typ projektu:
Studencki

Koszt projektu:
8000-10000 zł

Autor:
MARCIN KRYSIŃSKI

Opis projektu
Celem projektu jest zapewnienie strefy relaksu i komfortu dla studentów, jak również adaptacja miejsca w celach edukacyjnych, kulturalnych oraz socjalnych. Studentom brak miejsca w którym mogliby zrelaksować się po ciężkim dni bez wkładu pieniężnego, na przykład pograć w bilard, obejrzeć film, poczytać książkę czy też przeprowadzić prezentację lub konferencję. Praktycznie nie używaną salę tenisową w akademiku nr 6, planujemy zmienić w salę multimedialno-relaksacyjną. W wyżej opisanym miejsce chcielibyśmy poprawić akustykę, zamontować rzutnik oraz ekran. Znajdowałyby się w nim pufy, krzesła, pułki na książki z których studenci mogli by korzystać, a także stoły do tenisa oraz bilarda. Miejsce przeznaczone było by przede wszystkim dla mieszkańców akademików, którzy mogliby wynająć salę po wcześniejszym zgłoszeniu do rady mieszkańców, tak jak funkcjonuje to w przypadku siłowni. Projekt wart jest wykonania, ponieważ byłoby to idealne miejsce wypoczynku dla studentów a także zaadaptuje salę w sposób praktyczny.
Komentarz komisji
Projekt spełnia wymagania formalne.