Wydarzenia związane z PG

Kultura z SDPG

Drodzy doktoranci!
Nowy rok akademicki rozpoczęty, ale mamy na uwadze fakt, że przecież nie samą nauką człowiek żyje. W związku z tym przygotowaliśmy dla was 4 wydarzenia, w których możecie wziąć udział.

Wszystkie eventy są darmowe. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy: sdpg@pg.edu.pl.
Jest to wydarzenie skierowane wyłącznie do doktorantów Politechniki Gdańskiej.

"Wiedźmin" w Teatrze muzycznym

Drodzy doktoranci!

Zapraszamy na wspólne wyjście na "Wiedźmina". Dzięki waszej aktywności w ankiecie mogliśmy podjąć decyzję w sprawie rezerwacji seansu.
Przypomnijmy - spektakl odbędzie się 13.10.2019 o godzinie 17:00 w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Od dzisiaj do 13.09 pod adresem mailowym kssd@pg.edu.pl przyjmujemy zgłoszenia rezerwacji miejsc od wszystkich zainteresowanych posiadających status doktoranta.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego kolejność wysyłania przez was zgłoszeń ma duże znaczenie.

Ostateczny termin dokonania rezerwacji i dopłaty 20 złotych do ceny biletu mija 13.09.2019.
Wpłaty można dokonać w pokoju 15C w budynku Chemii C od 26.08.19 do 13.09.19 w godzinach 10:00-13:00.


III rajd rowerowy doktorantów

Zapraszamy na III Doktorancki Rajd Rowerowy. Trasa przebiegać będzie przez krajobraz Pomorza. Po drodze zwiedzanie i oglądanie lokalnych zabytków.

TERMIN: 8-9 czerwca 2019 r.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA: 12 (decyduje kolejność zgłoszeń)

SZCZEGÓŁY I ZAPISY: zapisy do 28 maja 2019 do godziny 23:59 pod adresem:  https://forms.gle/rfCjwwSh65eujnvB9


III doktorancki rajd rowerowy

Zapraszamy na III Doktorancki Rajd Rowerowy. Trasa przebiegać będzie przez krajobraz Pomorza. Po drodze zwiedzanie i oglądanie lokalnych zabytków.

Termin 8-9 czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Szczególy i zapisy do 15 maja https://forms.gle/rfCjwwSh65eujnvB9


(Przed)świąteczne spotkanie doktorantów

Zapraszamy doktorantów na spotkanie świąteczne. Odbędzie się ono w środę 12 grudnia w DS12 (akademik doktorancki). Początek o 20.


Intelligent Autonomous Vehicles Cup 2018 na Politechnice Gdańskiej

Pierwsza edycja zawodów bezzałogowych, autonomicznych pojazdów latających i jeżdżących, które staną do rywalizacji w trzech emocjonujących konkurencjach, odbędzie się 6 lipca w godzinach 9:00–15:00 na terenie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej.

 

Osoby chcące zobaczyć zmagania pilotów i konstruktorów podczas Intelligent Autonomous Vehicles Cup 2018 mogą przyjść na wydarzenie w roli obserwatora. Posiadacze własnych konstrukcji, którzy pragną spróbować swych sił w rywalizacji powinni zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie eti.pg.edu.pl/safeidea/rejestracja. Udział w zawodach wezmą zarówno pojazdy autonomiczne, jak i zdalnie sterowane. Rozegrane zostaną trzy konkurencje: wyścigi dronów (Drone Race), poszukiwanie znaczników (Marker Search) oraz Freestyle, w którym zawodnicy zaskoczą widzów swoją pomysłowością.

Na najlepszych zawodników w każdej konkurencji czekają atrakcyjne nagrody, między innymi płytki rozwojowe Blue Gecko Bluetooth Kit, iMX7 Meerkat czy DragonBoard 410c. Rejestracja trwa tylko do 30 czerwca, a udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji i aktualności można znaleźć na stronie eti.pg.edu.pl/safeidea/iav-cup-2018 oraz w wydarzeniu na facebooku.

Zawody IAV Cup 2018 organizowane są przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Wydział Elektrotechniki i Automatyki oraz Koło Naukowe SafeIDEA. Wydarzenie poprzedza konferencję IAV 2019, poświęconą inteligentnym, autonomicznym pojazdom.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod adresem iavcup@pg.edu.pl.


Muzyka wody i ognia. Pierwszy koncert plenerowy na Politechnice Gdańskiej

W sobotnią, czerwcową noc zapraszamy całą społeczność Politechniki Gdańskiej, mieszkańców Gdańska i okolic oraz turystów odwiedzających region na pierwszy otwarty koncert plenerowy na jednym z najpiękniejszych uczelnianych kampusów Europy. Wydarzenie ma charakter piknikowy i odbędzie się 16 czerwca w godz. 21.30-23.00 na dziedzińcu z fontannami przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej. W programie utwory Georga Friedricha Haendla w wykonaniu orkiestry barokowej i chórów akademickich z Gdańska i Krakowa, a także pokaz ogni sztucznych. Wstęp wolny.

 

– Dzięki wspaniałej architekturze i atrakcyjnemu usytuowaniu kampus Politechniki Gdańskiej został w tym roku uznany przez portal Times Higher Education za jeden z dziesięciu najpiękniejszych w Europie. Dlatego, wzorem najlepszych, światowych ośrodków akademickich pragniemy otworzyć się jeszcze bardziej na mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region, aby pokazać im walory kampusu. Otwarty koncert plenerowy, na który serdecznie zapraszam wszystkich miłośników dobrej muzyki, będzie do tego znakomitą okazją. Chcemy, aby koncert ten stał się tradycją wpisaną na lata w kalendarz wydarzeń kulturalnych Trójmiasta – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

W repertuarze koncertu znalazły się utwory Georga Friedricha Haendla w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej (AchPG)Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata” (przygotowanie Marta Stós) i Gdyńskiej Orkiestry Barokowej „Sinfonia Nordica”pod batutą dr. hab. Mariusza Mroza, dyrygenta AchPG. Usłyszymy takie utwory, jak Hymn Koronacyjny „Zadok the Priest”, „Muzykę na wodzie” i „Muzykę sztucznych ogni”. Koncert poprowadzi Agnieszka Oszczyk, dziennikarka i prezenterka Telewizji Polskiej. Scena muzyczna zostanie ustawiona na schodach przed Gmachem Głównym. Dla większego komfortu uczestników koncertu wzdłuż historycznej fasady Gmachu Głównego zostaną umieszczone dwa telebimy.

Muzyczną stronę wieczoru uatrakcyjni pokaz ogni sztucznych, który odbędzie się tuż po koncercie ok. godz. 23.00.

Wydarzenie ma charakter piknikowy, zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Przewidziana została płatna strefa gastronomiczna – alejka food trucków, w tym atrakcje dla dzieci – wata cukrowa, lody, napoje. Uczestników zachęcamy do zabrania ze sobą koców, które będzie można rozłożyć na trawnikach przy Gmachu Głównym uczelni. Ze względu na fakt, że koncert nie jest biletowany, prosimy o wcześniejsze przybycie.

Koncert organizowany jest w ramach Politechniki Otwartej.

Komunikat dot. organizacji koncertu „Muzyka wody i ognia” znajduje się tutaj.

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Radio Gdańsk, Telewizja Polska Oddział Gdańsk, magazyn studencki płyń POD PRĄD

Sponsorzy: Santander Universidades Bank Zachodni WBK, DGT, Citi Handlowy.

UWAGI ORGANIZACYJNE:

W trakcie wydarzenia obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Prosimy o zapoznanie się z mapą kampusu dotyczącą wydarzenia, na której zostały oznaczone punkty medyczne, punkt informacyjny, parkingi itd.

Załączone pliki


Polonia Restituta. O wolności, suwerenności i praworządności na Politechnice Gdańskiej

Konferencja „Wolność – Suwerenność – Praworządność”, w ramach projektu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”, odbędzie się 18 czerwca na Politechnice Gdańskiej. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 

Projekt „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości" składa się z cyklu 10 ogólnopolskich naukowych konferencji tematycznych, organizowanych w najważniejszych ośrodkach akademickich Polski i podejmujących kluczowe dla społeczeństwa zagadnienia z zakresu szeroko rozumianego życia publicznego, gospodarczego, politycznego, społecznego i kulturalnego. Ich zwieńczeniem będzie kongres w Krakowie, podejmujący problematykę sumienia i odpowiedzialności w życiu publicznym. Najbliższa konferencja „Wolność – Suwerenność – Praworządność” odbędzie się 18 czerwca na Politechnice Gdańskiej. Wystąpienie wprowadzające wygłosi prof. Zdzisław Krasnodębski. Dyskusja będzie koncentrować się na polskim doświadczeniu wolności, suwerenności i praworządności w ciągu ostatnich stu lat, a także na wielości narracji na ten temat obecnie. Przedmiotem sporu będzie również podmiotowość geopolityczna.

– Politechnika Gdańska jest jedną z najstarszych uczelni w Polsce, która od ponad 110 lat trwale wpisuje się w krajobraz intelektualny Pomorza. Nasza Alma Mater jest dumna nie tylko ze swojej bogatej historii, lecz także z odważnego patrzenia w przyszłość. Jestem przekonany, że konferencja „Wolność – Suwerenność – Praworządność” przyniesie pełną ważnych pytań i intrygujących koncepcji dyskusję, a jej uczestnikom życzę owocnych obrad – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Pomysłodawcą  projektu „Polonia Restituta” jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które wraz z Radą do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski współorganizuje projekt. Koordynatorem merytorycznym jest Akademia Ignatianum w Krakowie.

Honorowy patronat nad obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości w ramach projektu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości” objął prezydent RP Andrzej Duda.

Rejestracja na konferencję odbywać się będzie za pośrednictwem strony www.polonia-restituta.pl, na której można znaleźć także więcej informacji na temat projektu.

Szczegółowy program konferencji znajduje się [tutaj].


II DOKTORANCKI RAJD ROWEROWY ŚLADAMI ŻUŁAWSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

Trasa przebiegać będzie przez łagodne tereny Delty Wisły. Po drodze zwiedzanie i oglądanie gotyckich kościołów, domów podcieniowych, romantycznych ruin, wiatraków wśród malowniczych pól i łąk. Całość opisze i opowie doktorant zajmujący się tematyką Żuław.

TERMIN: 16-17 czerwca 2018r.

Wyjazd pociągiem Regio ze stacji Gdańsk Wrzeszcz godz: 11:29 – Lisewo 12:13
I dzień: Lisewo – Lichnowy – Nowy Staw – Gnojewo – Miłoradz – Bystrze. Trasa wynosi ok. 30 km, teren płaski, bez wzniesień. Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w Miłoradzu – Stara Wozownia. Na miejscu zapewniony nocleg, wyżywienie oraz warsztaty.

II dzień: Miłoradz – Lisewo, przejazd pociągiem Regio do Pszczółek. Pszczółki – Steblewo – Osice – Trutnowy – Wróblewo – Mokry Dwór – Gdańsk. Trasa wynosi ok. 35 km. 

W każdej wsi znajduje się sklep spożywczy. W Nowym Stawie jest biedronka.

CO ZABRAĆ:

- sprawny rower z „rowerową apteczką”, 
- prowiant, woda, napój izotoniczny,
- ubiór dostosowany do pogody,
- wygodne obuwie,
- kurtkę (na wypadek deszczu),
- telefon,
- pieniądze, 
- legitymację, dowód osobisty,
- okulary przeciwsłoneczne,
- latarkę.

Należy przygotować się na zmienne warunki pogodowe.

Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia, ubezpieczamy się we własnym zakresie. Uczestnictwo na własną odpowiedzialność.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA: 10 (decyduje kolejność zgłoszeń)

KOSZTY:
prowiant na drogę.

ZAPISY:
tomasz.zybala7@gmail.com

ORGANIZATORZY:
Tomasz Zybała


Doktoranckie spotkanie wigilijne!


Turniej gry w kręgle

Samorząd Doktorantów w ramach integracji środowiska doktorantów Politechniki Gdańskiej organizuje wspólne wyjście na grę w kręgle.

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia (środa) w MK Bowling - CH Manhattan (Gdańsk Wrzeszcz). Godziny 19:00-22:00. Należy przybyć odpowiednio wcześniej, ok 18:40. Obowiązkowa zmiana obuwia plus kilka kwestii organizacyjnych.

Gra rozpoczyna się punkt 19:00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby się zapisać wystarczy podać: imię, nazwisko, numer albumu i studium doktoranckie. Dane można wysłać w wiadomości na FB lub na mojego maila: mateusz.wiszniewski@pg.edu.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na miejscu przewidziany jest ciepły posiłek oraz napoje. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia oraz nie ponosi odpowiedzialności za uczestników podczas udziału w wydarzeniu. W razie pytań proszę o kontakt.


II edycja budżetu obywatelskiego PG

Mój pomysł, mój głos – korzyść dla wszystkich. Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego PG

Otwarty został konkurs projektów w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Swoje pomysły mogą zgłaszać pracownicy, doktoranci oraz studenci naszej uczelni, zgodnie z załączonym regulaminem.

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski. Zeszłoroczna edycja przyniosła 60 propozycji, z których do realizacji w drodze głosowania wybrano osiem. Pod tym adresem można śledzić postępy prac (strona jest aktualizowana na bieżąco).

Jednym z gotowych projektów jest sauna w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. Została ona wyłożona specjalnym drewnem, a jej tak zwane serce uwalnia olejki eteryczne. W obiekcie zainstalowano oświetlenie LED z możliwością wyboru koloru światła oraz wysokiej klasy głośniki wbudowane w ściany. Przy saunie znajduje się natrysk z funkcją masażu, a całość pozbawiona jest barier architektonicznych. Od września można już z niej korzystać.

– Nasz projekt to dowód na to, że inicjatywy zgłaszane w ramach budżetu obywatelskiego przynoszą bardzo ciekawe efekty. Pracownicy i studenci mogą wziąć sprawy w swoje ręce, wystąpić z fajnym pomysłem i znaleźć poparcie. Centrum Sportu Akademickiego będzie kontynuować swoją prosportową politykę, więc na pewno wymyślimy kolejną propozycję i zgłosimy ją do drugiej edycji – zapewnia dyrektor CSA Krzysztof Kaszuba.

Dużym poparciem w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego PG cieszył się pomysł wprowadzenia systemu kolejkowego do dziekanatów. Na Wydziale Mechanicznym takie rozwiązanie zaproponowała studentka Zuzanna Witkowska.

– Kiedy już zgłosiłam projekt okazało się, że na podobny pomysł wpadli studenci z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Postanowiliśmy więc połączyć nasze budżety i sami przygotować system kolejkowy do naszych dziekanatów oraz Wydziałowej Komisji Stypendialnej na WETI. Dzięki temu mogliśmy zaproponować politechnice o wiele lepszy jakościowo produkt niż te dostępne na rynku, bardziej dopasowany do potrzeb studentów – podkreśla.

W roku 2018 kwota budżetu również wyniesie 500 tys. zł, z czego 350 tys. zł przeznaczone będzie na realizację projektów pracowniczych, a 150 tys. zł – studenckich. Szczegółowe informacje na temat budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej na rok 2018 znajdują na stronie internetowej pg.edu.pl/budzet_obywatelski.

– Realizacja I edycji budżetu obywatelskiego zakończyła się sukcesem. Wszystkie zadania, które wybrali w głosowaniu pracownicy i studenci, zostały zrealizowane lub są w trakcie realizacji. Cieszy mnie ogromne zainteresowanie tą formą włączania pracowników i studentów w proces decyzji związanych z poprawą wyglądu kampusu oraz komfortu pracy i studiów. Mam nadzieję, że zainteresowanie tą formą współuczestnictwa w podejmowaniu decyzji jeszcze wzrośnie – stwierdził rektor PG prof. Jacek Namieśnik podejmując decyzję o kontynuowaniu inicjatywy budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej.


Rajd Rowerowy Śladami Żuławskiego Dziedzictwa Kulturowego

Trasa przebiegać będzie przez łagodny krajobraz Delty Wisły. Po drodze zwiedzanie i oglądanie gotyckich kościołów, domów podcieniowych, romantycznych ruin, wiatraków wśród malowniczych pól i łąk. Całość opisze i opowie doktorant zajmujący się tematyką Żuław.

TERMIN: 01-02 LIPCA 2017R.

Wyjazd z dworca głównego pociągiem Regio godz: Gdańsk Główny 09:06 – Szymankowo 09:37
I dzień: Szymankowo – Tropiszewo – Lichnowy – Boręty – Palczewo – Nowa Cerkiew – Ostaszewo – Lubieszewo – Orłowo – Nowy Dwór Gdański – Cyganek. Trasa wynosi ok. 40 km, teren płaski, bez wzniesień. Nocleg w domu podcieniowym ,,Mały holender w Cyganku”. Na miejscu zapewniony nocleg i wyżywienie oraz warsztaty.

II dzień: Cyganek – Tujsk – Świerznica – Szkarpwa – Broniewo – Żuławki – Drewnica – Przemysław – Mikoszewo – przeprawa przez Wisłę – granice Gdańska. Trasa wynosi ok. 25 km. 
Po drugiej stronie Wisły istnieje możliwość przewozu roweru autobusem 112 na dworzec główny lub samodzielny przejazd przez Wyspę Sobieszewską do centrum Gdańska. 
W każdej wsi znajduje się sklep spożywczy. W Nowym Dworze Gdańskim jest biedronka i MC.

CO ZABRAĆ:
- sprawny rower z „rowerową apteczką”, 
- prowiant, woda, napój izotoniczny,
- ubiór dostosowany do pogody,
- wygodne obuwie,
- kurtkę (na wypadek deszczu),
- telefon,
- pieniądze, 
- legitymację, dowód osobisty,
- okulary przeciwsłoneczne,
- latarkę.

Należy przygotować się na zmienne warunki pogodowe.

Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia, ubezpieczamy się we własnym zakresie. Uczestnictwo na własną odpowiedzialność.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA: 10 (decyduje kolejność zgłoszeń)

KOSZTY:
prowiant na drogę, opłata za bilety, w tym za prom przez Wisłę w Mikoszewie – 5zł 
ZAPISY:
tomasz.zybala7@gmail.com
ORGANIZATORZY:
Tomasz Zybała 783 290 336 (wszelkie pytania ;)
Maria Rybarczyk 535537224


Spotkanie wigilijne

Zapraszamy wszystkich doktorantów PG na okolicznościowe spotkanie wigilijne.

Odbędzie się ono w czwartek 15.12.2016, o 19:00 w DS 12 PG, przy ulicy Romualda Traugutta 115 w Gdańsku.
Formalnie są 63 miejsa, ale myśle że nawet z większą frekwencją jakoś sobie poradzimy. ;)

Jedzenia ze sobą przynosić nie trzeba (ale jak ktoś chce to można!), będzie catering.

Do zobaczenia! :)


Doktoranci na pokład

W tym roku zapraszamy wszystkich doktorantów Politechniki Gdańskiej na rejs morski na greckie Cyklady. Jak zwykle gwarantujemy niezapomniane chwile ciesząc się greckim słońcem na pokładzie jachtów oraz masą dobrej zabawy :) Nie może Was zabraknąć :)

TRASA

Nasz rejs trwał będzie od 17 do 24 września. Naszą przygodę rozpoczynamy w Atenach już w sobotę wieczór. Tradycyjnie jak to na rejsach bywa rozpoczniemy impreza powitalną, która postaramy zakończyć nim na jachcie zjawi się armator w celu dokonania check in. Po załatwieniu spraw bieżących oraz po podstawowym szkoleniu żeglarskim wyruszymy w morze. Zaczniemy prawdopodobnie od nocnego przelotu z Aten na Sifnos gdzie po długiej żegludze odpoczniemy w jednej z malowniczych zatok w północno zachodniej części wyspy. Na pierwszy portowy nocleg udamy się do Kamares w zachodniej części nowo odkrytego przez nas lądu ;). Z rana po uzupełnieniu zapasów i zwiedzeniu wyspy pożeglujemy w kierunku Paros i Naxos. Z uwagi na niewielką ilość czasu będziemy musieli zdecydować się na jedną z wysp. Ponieważ demokracja to najbardziej niesprawiedliwy system wymyślony przez człowieka, decyzję o kierunku żeglugi podejmiemy w oparciu o ślepy los. Kolejnym miejscem, do którego pożeglujemy będzie Mykonos lub Siros (tu również decyzje podejmiemy na miejscu biorąc pod uwagę preferencje załogi: Siros jest zdecydowanie mniej turystyczna niż Mykonos). Ostatnim przystankiem przed Atenami będzie Kea, Na której również postaramy się znaleźć jakiś spokojny port. Przedstawiony powyżej plan to oczywiście tylko wstępny zarys tego co wydarzy się we wrześniu. Dużym czynnikiem determinującym trasę rejsu będzie oczywiście pogoda i kierunek wiatru. Niemniej jednak postaramy się odwiedzić i zobaczyć jak najwięcej .
 

Ostateczna decyzja odnośnie trasy należy do kapitana i będzie zależeć od warunków pogodowych oraz od nastroju załogi.
 

JACHTY

Oceanis 473 i SUN ODDYSEY 37

KOSZT

1500 PLN koja + 120 EUR kasy jachtowej + cena przelotu do Aten

W ramach kasy jachtowej wliczone są: wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie kaucji, paliwo, sprzątanie jachtu.

Kontakt i zgłoszenia

Karol Pliszka 517 710 121, karol_pliszka@o2.pl

Tomasz Goluch 791 152 365, tomgoluc@student.pg.gda.pl

Galeria zdjęć


Doktoranci na Hipodromie!

SDPG organizuje dla doktorantów Politechniki Gdańskiej całodniowe wyjście rekreacyjno-sportowe na Hipodrom w Sopocie. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o pośpiech w zapisach. Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: https://doktorancinahipodromie.wordpress.com/zapisy/


Spotkanie Klubu Doktoranta: Korea Południowa. Po spotkaniu: idziemy do Polufki!

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe spotkania Klubu Doktoranta.Tym razem tematem przewodnim będzie:

Korea Południowa, jak wygląda tam system edukacji, doktoraty i trochę ogólnych informacji.

Środa, 03.02.2016, godz. 16:15, sala 402a Bratniak

HaRim Jang, doktorant z Korei , opowie nam o swoim kraju.

Po spotkaniu wybieramy się do Polufki.

Zapraszamy!!!


Spotkanie Klubu Doktoranta: jak zdobyć grant z NCN-u. Po spotkaniu: wyjście na pizzę :)

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe spotkania Klubu Doktoranta.Tym razem tematem przewodnim będzie:

JAK SKUTECZNIE APLIKOWAĆ O GRANTY Z NCN

Środa, 27.01.2016, godz. 16:15, sala 407/408 OiO

Łukasz Gołuński opowie, jak wygrał stypendium doktorskie ETIUDĘ.

Po spotkaniu wybieramy się na pizzę do PRL-a.

Zapraszamy!!!


Spotkanie Klubu Doktoranta: staże i wakacje w USA, Kanadzie, Australii. Po spotkaniu: wspólne wyjście na planszówki do Polufki :)

Już w najbliższą środę Klub Doktoranta startuje z cyklicznymi spotkaniami w nowym roku. Tym razem będziemy poznawać:

STAŻE, STUDIA I WAKACJE
OD USA, PRZEZ CHINY AŻ PO NOWĄ ZELANDIĘ

Środa, 20.01.2016, godz. 16:15, sala 407/408 OiO

Tym razem będzie o tym jak trochę odpocząć od tradycyjnego studiowania... Czyli jak sobie zorganizować wakacje w USA lub wyjechać na roczny staż do Kanady, czy też pracować tymczasowo w Australii bądz Nowej Zelandii.

Piotr opowie rowniez o możliwosciach studiowania za granicą i swoich doświadczeniach ze Stanów i nauce języka chinskiego w Państwie Środka!

Po spotkaniu udamy się do Polufki pograć troszkę w planszówki i wypić grzańca!

Zapraszamy i do zobaczenia!


Spotkanie Klubu Doktoranta: jak zdobywać stypendia? Po spotkaniu: wspólne wyjście na łyżwy :)

Już w najbliższą środę Klub Doktoranta startuje z cyklicznymi spotkaniami w nowym roku. Tym razem pod lupę bierzemy:

STYPENDIA DLA DOKTORANTÓW

- jak aplikować, gdzie i kiedy szukać, kruczki i haczyki -

Środa, 13.01.2016, godz. 16:15, sala 407/408 OiO

Po dawce wiedzy naukowej bierzemy łyżwy i wybieramy się na Lodowisko Miejskie. Wejście 17:30 więc zawsze można dołączyć, niekoniecznie będąc na spotkaniu.

Zapraszamy i do zobaczenia!


Wydarzenia spoza PG

Newsletter Krajowej Reprezentacji Doktorantów

Drodzy doktoranci!
Zachęcamy do zapoznania się ze styczniowym wydaniem Newslettera Krajowej Reprezentacji Doktorantów (w załączniku).

Załączone pliki


Jaskółki Przedsiębiorczości 2019

Zapraszamy studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej do zgłaszania swoich innowacyjnych i niekonwencjonalnych pomysłów na biznes w grupach (maks. do 6 osób) bądź indywidualnie. Spośród nadesłanych zgłoszeń do etapu finałowego zostanie wybranych 6-10 najlepszych projektów. Przy ocenie brane będą pod uwagę następujące kryteria:

 • innowacyjnoś,
 • strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia,
 • strona ekonomiczna przedsięwzięcia,
 • zaspokojenie potrzeb rynkowych
 Zgłoszenia należy skladać do 26 listopada 2019:
 • drogą elektroniczną na adres jaskolki@pg.edu.pl (maks. rozmiar pliku 5 MB)
 • osobiście na nośniku elektronicznym do Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG, Al. Zwycięstwa 27, do pokoju nr 13 (parter).

Autorzy prac zakwalifikowani do drugiego etapu będą mieli okazję przedstawić swój pomysł biznesowy w formie prezentacji w czasie gali finałowej.

Zwycięzcy w konkursie otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe, jak również konkretną pomoc merytoryczną w realizacji pomysłów.

Wybrany projekt otrzyma szansę uczestnictwa w serii warsztatów organizowanych przez spółkę celową Politechniki Gdańskiej Excento Sp. z o.o. obejmujących m.in.: zarządzanie projektami, pitching, strategie wprowadzania innowacji.

Dodatkowo, wybrane zespoły będą miały okazję wziąć udział w projekcie „e-Pionier – wsparcie inwestorów z branży ICT szansą na rozwój potencjału uzdolnionych programistów”, w którym można otrzymać finansowanie nawet do 500 000 zł na realizację swojego pomysłu.

Organizatorzy: Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG oraz Excento sp. z o.o.

Konkurs pod patronatem Rektora Politechniki Gdańskiej.

Partnerami konkursu są: Politechniczny Klub Biznesu PKB+, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz organizacja studencka SimLE.

Więcej informacji na stronie konkursu i na facebooku.

Galeria zdjęć


Shesnnovation Academy fundacji Perspektywy

SHESNNOVATION to unikatowy program skierowany do przedsiębiorczych studentek,doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych (szczególnie, ale nie tylko),gdzie pasja do technologii spotyka się z biznesowym „know-how”. To pierwszy i jedyny takiprogram w Polsce. To cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami iekspertami, którego efektem będzie stworzenie kobiecych startupów w obszarze STEM(Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Projekt jest kontynuacją programu Girls go start-up! Academy.

W ramach SHESNNOVATION uczestniczki będą miały możliwość:

 • nabycia umiejętności biznesowych i miękkich niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej,
 • współpracy ze wspaniałymi mentorkami, które osiągnęły spektakularne sukcesy biznesowe i chcą dzielić się swoją wiedzą i wspierać mniej doświadczone koleżanki na drodze ku własnemu rozwiązaniu,
 • nawiązania trwałych relacji i poszerzenia bazy kontaktów,
 • uzyskania dostępu do odpowiedniego finansowania poprzez rozmowy z inwestorami, funduszami VC czy akceleratorami startupów.

A to wszystko pomoże WAM w spełnianiu marzeń poprzez założenie SWOJEGO WŁASNEGO STURTUPU! POSTAW NA samorozwój i podejmowanie ryzyka.

Czy wiesz, że według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26% polskich start-upów kobieta występuje wśród założycieli. Chcemy, by coraz więcej kobiet
otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje, by osiągnąć sukces zawodowy i spełniać
marzenia.
Dołącz do NAS! – niech Twoja głowa pełna pomysłów stanie się rzeczywistością!


Konferencja GUT Day for AI

Szanowni Państwo,

w imieniu politechnicznego klubu Zatoka Sztucznej Inteligencji - AI Bay ( http://aibay.ai/) zapraszamy serdecznie na konferencję GUT Day for AI, która odbędzie się na Politechnice Gdańskiej dnia 14 maja 2019 r. Konferencja ma na celu promocję zagadnień z zakresu sztucznej inteligencji.

W czasie jednodniowego spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z wynikami prowadzonych badań na Politechnice Gdańskiej, wymienić doświadczenia oraz zacieśnić współpracę na płaszczyźnie naukowo–badawczo–przemysłowej.
Na konferencji GUT Day for AI swoje referaty wygłoszą naukowcy reprezentujący wszystkie wydziały Politechniki Gdańskiej, prezentując swoje projekty i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie http://aibay.ai/gut-day-for-ai/

Szczegółowy program konferencji:
 
08:30 – 09:00 Rejestracja
09:00 – 09:10 Rozpoczęcie, Powitanie i Wprowadzenie
09:10 – 09:30 dr hab. inż. Jerzy Głuch, prof. nadzw. PG – Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa „Zastosowanie metod sztucznej inteligencji w energetyce”
09:30 – 09:50 prof. dr hab. inż. Andrzej Stateczny, prof. zw. PG – Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska „Sztuczne sieci neuronowe w rozpoznawaniu i śledzeniu obiektów morskich i w hydrografii”
09:50 – 10:10 dr inż. Michał Grochowski – Wydział Elektrotechniki i Automatyki „Jak rozsądnie korzystać z systemów inteligentnych?”
10:10 – 10:40 Przerwa kawowa nr 1
10:40 – 11:00 prof. dr hab. inż. Edward Szczerbicki, prof. zw. PG – Wydział Zarządzania i Ekonomii „Inteligentna inżynieria wiedzy z decyzyjnym DNA”
11:00 – 11:20 mgr inż. Miłosz Wieczór – Wydział Chemiczny „O inteligencji chemików: jak zdigitalizować chemiczną intuicję?”
11:20 – 11:40 dr inż. arch. Jan Cudzik & mgr inż. arch. Kacper Radziszewski – Wydział Architektury „Sztuczna inteligencja w architekturze”
11:40 – 12:00 mgr inż. Agnieszka Krawczyk-Kłos – Centrum Transferu Wiedzy i Technologii „Działalność CTWT w obszarach S2B – science to business i B2S – business to science”
12:00 – 12:30 Przerwa kawowa nr 2
12:30 – 12:50 dr inż. Patryk Jasik & inż. Adrian Kastrau – Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej „Oznaczanie ludzkich stanów emocjonalnych na podstawie sygnałów EEG – model klasyfikacyjny”
12:50 – 13:10 dr hab. inż. Marek Galewski, prof. nadzw. PG – Wydział Mechaniczny „Roje i neurony w modelowaniu układów mechanicznych”
13:10 – 13:30 dr hab. inż. Jacek Rumiński, prof. nadzw. PG – Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki „Sztuczna inteligencja w analizie danych multimedialnych”
13:30 – 14:00 Dyskusja, Wnioski i Zakończenie

 

Stanowiska pokazowo-wystawiennicze:
Dział Projektów – możliwości finansowania badań związanych ze sztuczną inteligencją m.in. w programie Horyzont2020.
Most Wiedzy i Most Danych – multidyscyplinarny otwarty system transferu wiedzy oraz repozytorium otwartych danych badawczych.
Centrum Transferu Wiedzy i Technologii + e-Pionier - działalność i możliwość współpracy z CTWT na liniach S2B i B2S (science - to- business & business - to - science) oraz finansowanie rozwiązań problemów społecznych lub gospodarczych, z którymi mierzą się współczesne społeczeństwa.
Koło Naukowe "GRADIENT" (WETI) oraz K oło Naukowe Informatyki Statystycznej (WFTiMS) – prezentacja projektów studenckich w dziedzinie sztucznej inteligencji.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.
Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie

https://bilety.pg.edu.pl/event/gut-day-for-ai/

Zapraszamy serdecznie

Górski marsz z Nordic Walking

Trwa rejestracja do wydarzenia sportowo-edukacyjnego - 3 dniowego wyjazdu rekreacyjnego „Górski marsz z Nordic Walking” realizowanego przez KRD przy wsparciu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach konkursu „Organizowanie działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego w 2018 roku”. Zapiszcie się już dziś, aby w scenerii Beskidu Śląskiego zdobywać wiedzę ze zdrowego trybu życia w formie praktycznych i teoretycznych warsztatów 🌄👌
Oferujemy: 
🏔️ bezpłatny udział w praktycznym szkoleniu i treningu Nordic Walking w Beskidzie Śląskim;
🗻 bezpłatny udział w praktycznych warsztatach z zakresu zdrowego żywienia; 
⛰️ bezpłatny udział w warsztatach z zakresu wpływu aktywności fizycznej na kondycję psychofizyczną opartych o wiarygodne badania naukowe;
🏔️ bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie podczas wydarzenia;
🗻 zwrot kosztów podróży II klasą PKP lub innym środkiem transportu komunikacji zbiorowej,
do kwoty 60 zł w jedną stronę;
⛰️ nawiązanie kontaktów z innymi aktywnymi doktorantami z wielu polskich ośrodków akademickich uczestniczących w wydarzeniu.

Nie zwlekajcie! Liczba miejsc OGRANICZONA!
Szczegóły na stronie KRD.


Grupa PGE poszukuje innowacyjnych rozwiązań – konkurs „Energia Innowacji”

Szanowni Doktoranci,

PGE Polska Grupa Energetyczna SA poszukuje innowacyjnych doktorantów do współpracy. Planowane jest spotkanie reprezentantów Departamentu Rozwoju i Innowacji PGE z zainteresowanymi. Zgłoszenia proszę kierować na agnieszka.klej@pg.gda.pl (w temacie wiadomości: PGE) do dn. 10 marca br.

Zwracamy uwagę, że grupa PGE poszukuje również doktorantów z zakresu zarządzania czy informatyki!

W ramach spotkania zostaną zorganizowane warsztaty dotyczące zarządzania projektem oraz współpracy z biznesem.

Ponadto, nawet 80 000 złotych mogą otrzymać łącznie zwycięzcy II edycji konkursu „Energia Innowacji” organizowanego przez Fundację PGE. Do konkursu można zgłaszać innowacyjne projekty z obszaru działalności Grupy PGE. Najlepsze z nich mają szansę na wdrożenie.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców – doktorantów i doktorów do 10 lat od obrony rozprawy doktorskiej.

Zgłaszane przez nich rozwiązania powinny dotyczyć obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGE, czyli:

 • wydobycia i wytwarzania,
 • energetyki odnawialnej,
 • dystrybucji lub sprzedaży energii elektrycznej.

Każda linia biznesowa wyznaczyła 3 tematy konkursowe – realne wyzwania, dotyczące jej działalności.

Prace konkursowe zgłaszać można do 20 marca 2017 roku. Więcej informacji >>> na stronie programu.


Akademia filmowa dla doktorantów

W roku akademickim 2016/2017, w semestrze letnim, na Wydziale Filologicznym UG odbędą się zajęcia pt."Akademia Dokumentalna" skierowane do doktorantów - także do wolnych słuchaczy spoza Uniwersytetu Gdańskiego. Program z cyklu „Oblicza człowieka w filmie” obejmuje projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych oraz dyskusje. Wybitne, nagradzane na światowych festiwalach filmy podejmować będą tematykę ludzi i ich postaw wobec przemocy, wojny, ekologii, ekonomii, polityki, choroby, rodziny, miłości czy wolności. W programie znalazły się filmy o tematyce obejmującej jak najwięcej kontekstów związanych z człowieczeństwem, dotykającej problemy jednostki i społeczności w wielu zakątkach globu.

Podczas zajęć realizowanych w ramach projektu „Akademia Dokumentalna” przewidziane są spotkania z wieloma ciekawymi twórcami filmowymi oraz specjalistami poruszanej w filmie tematyki. Zajęcia poprowadzi wykładowca i praktyk, filmoznawca Marcin Borchardt. Trzygodzinne zajęcia połączone z projekcją filmu będą odbywać się wewtorki w auli 1.43 Wydz. Fil. UG o godz. 16.45. 

Szczegóły projektu i warunki uczestnictwa>>>