Otwarty koncert a cappella Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, znany z licznych wykonań dzieł oratoryjnych, zaprezentuje repertuar a cappella podczas koncertu we wtorek, 29 stycznia o godzinie 18:00 w Auli w Gmachu Głównym PG. Wstęp wolny.

W repertuarze znajdą się utwory, które w minionym roku zapewniły AChPG wyróżnienia na prestiżowych festiwalach i koncertach. Reprezentują one różne epoki, od romantyzmu do współczesności, oraz różnorodne style, takie jak muzyka cerkiewna czy Negro spirituals, a ich autorami są wybitni kompozytorzy z Polski i ze świata.

- W minionym roku wykonaliśmy kilkanaście koncertów a cappella w Polsce i zdobyliśmy znaczące wyróżnienia na konkursach: I miejsce na XXX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat oraz I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej Pater Noster w Strzepczu. Chórzyści brali ponadto udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach muzycznych, z udziałem wybitnych dyrygentów i specjalistów od emisji głosu - podsumowuje prof. Mariusz Mróz, dyrygent AChPG.

Najnowszym sukcesem Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej jest zdobycie nagrody pierwszego stopnia w kategorii chórów mieszanych, nagrody pierwszego stopnia oraz I miejsca w kategorii muzyki cerkiewnej oraz wyróżnienia specjalnego Domu Kultury Polskiej na Łotwie podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Silver Bells”.

W 2019 roku chór planuje nagranie nowej płyty oraz udział w licznych koncertach i festiwalach w Polsce.

OTWARTY KONCERT A CAPPELLA

Wykonawca: Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, pod dyr. prof. Mariusza Mroza

Repertuar: S. Godziemba-Trytek, M. Mamiya, M. Hogan, Z. Randall Stroope, P. Toth,
M. Łukaszewski, P. Czesnakow, R. Liedieniew i inni

Termin: 29 stycznia 2019 (wtorek), godz. 18.00

MiejscePolitechnika Gdańska, Gmach Główny, Aula

Wstęp wolny.

Zachęcamy do wysłuchania utworu Michio Mamiya "Shishi-mai" wykonanego przez Chór PG w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Silver Bells" (10-13 stycznia 2019, Daugavpils, Łotwa):

Fotorelacja z pobytu Chóru PG na Litwie i Łotwie w styczniu 2019 TUTAJ