[Aktualizacja] Szczepienia przeciw Covid-19 - doktoranci

W związku z coraz większą ilością kierowanych do nas pytań, dotyczących szczepień przeciwko Covid-19 dla doktorantów, po konsultacji z Ministerstwem Edukacji i Nauki i w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14.01.2021r., wyjaśniamy, iż zarówno doktoranci, jak i pracownicy nie będący nauczycielami akademickimi, nie są objęci I etapem szczepień.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na profilu facebook Krajowej Reprezentacji Doktorantów, KRD, podobnie jak KRASP, podejmuje aktywne działania, mające na celu włączenie do programu szczepień doktorantów oraz pozostałych pracowników uczelni.
Informujemy, że na stronie  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia ruszyła także rejestracja dla wszystkich innych grup. Osoby zakwalifikowane, zostaną poinformowane o tym fakcie mailowo.

Zapraszamy również do zapoznania się z Pismem Przewodniczącego KRASP do Ministra Zdrowia w spr. Narodowego Programu Szczepień.

Poniżej zamieszczamy wpis ze strony internetowej KRD, z dnia 20.01.2021 r.:

"Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy odpowiedź Ministerstwa Edukacji i Nauki na pismo skierowane przez Krajową Reprezentację Doktorantów w dniu 12.01.2021 r. w sprawie podjęcia działań zmierzających do włączenia społeczności doktoranckiej do Narodowego Programu Szczepień w ramach I etapu. Interpretacja zapisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14.01.2021r. przez Ministerstwo Nauki i Edukacji wskazuje, że wszyscy doktoranci prowadzący zajęcia dydaktyczne będą mieli możliwość zaszczepienia się w I etapie Narodowego Programu Szczepień wraz z innymi nauczycielami akademickimi. Dodatkowo zapewniono nas, że przy kolejnych zmianach rozporządzenia zostaną dołożone wszelkie starania, aby ująć całą społeczność doktorancką. O wszystkich aktualizacjach będziemy na bieżąco informować.
Z treścią całego rozporządzenia możecie zapoznać się na stronie: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210000091 

Pismo do Ministerstwa Edukacji i Nauki z dnia 12.01.2021"