Politechnika Gdańska rozpoczyna współpracę z Zespołem Kształcenia i Wychowania w Stężycy Żeglarze Politechniki Gdańskiej zwyciężają w regatach Lotos Nord Cup Gdańsk 2021 E-sport: Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zajmuje trzecie miejsce podczas finałów eSailing Ligi Akademickiej

Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej 

O jakiejkolwiek dyscyplinie sportu marzysz, znajdziesz warunki do jej uprawiania w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. W ośrodku działa 20 sekcji sportowych, m.in. pływacka, lekkoatletyczna, judo, siatkówki, piłki nożnej, tenisa ziemnego i stołowego. Centrum sportu jest położone we Wrzeszczu przy głównym trakcie komunikacyjnym, blisko Szybkiej Kolei Miejskiej i linii tramwajowej.

Dysponujemy nowoczesnym, wyremontowanym kompleksem basenów, dużym 25-metrowym i mniejszym 12,5-metrowym, z których studenci korzystają w ramach zajęć wychowania fizycznego. Na basenie prowadzone są także szkółki pływackie firm zewnętrznych.

Mamy nowowyremontowaną, pełnowymiarową halę sportową do gier zespołowych. Postawiliśmy nową halę tenisową i wymieniliśmy nawierzchnię na boisku do piłki nożnej. Do dyspozycji studentów jest ścianka wspinaczkowa i dwa boiska do gry w siatkówkę plażową

Młodzi wodniacy działający w Klubie Uczelnianym AZS PG regularnie trenują na naszej wioślarni, unikalnym tego typu obiekcie w Polsce. Odnoszą znaczące sukcesy na zawodach krajowych, ale także międzynarodowych.

Zapraszamy do nowej siłowni i sali do aerobiku. Amatorom walk wschodnich proponujemy ćwiczenia w sekcji judo.

Warto dodać, że centrum organizuje również obozy narciarskie i żeglarskie. Dla studentów o ograniczonych możliwościach fizycznych i ruchowych, skierowanych przez lekarza akademickiej służby zdrowia, prowadzimy zajęcia z korektywy.

 

Zapraszamy również na stronę www.sportowapolitechnika.pl oraz FunPage

Poznaj nas bliżej