Porozumienie podpisane! Porozumienie podpisane!

Szansę solidnego przygotowania do studiów na Wydziale Architektury otrzymują uczniowie pierwszego sopockiego ogólniaka. Szkoła zawarła porozumienie z Politechniką Gdańską. Dzięki temu powstanie klasa architektoniczna, w której już od września uczyć się będzie 28 licealistów.

Będą gotowi do studiów na architekturze Będą gotowi do studiów na architekturze

Szansę solidnego przygotowania do studiów na Wydziale Architektury otrzymują uczniowie pierwszego sopockiego ogólniaka. Szkoła zawiera porozumienie z politechniką. Dzięki temu w LO powstanie klasa architektoniczna. W czwartek, 28 stycznia o godz. 12.00, w pok. 269 w Gmachu Głównym, porozumienie podpiszą rektor PG oraz wiceprezydent Sopotu.

Kruche dziedzictwo. Dziedzictwo architektury drewnianej Kruche dziedzictwo. Dziedzictwo architektury drewnianej

Spotkanie wtorkowe o formule otwartej adresowane jest do kolegów z wydziału, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematem osób. Liczymy na to, że nasze wystąpienia staną się inspiracją do szerszej dyskusji, wokół zarówno architektury drewnianej, jak i Rosji.

Mamy pieniądze na nowoczesne laboratoria Mamy pieniądze na nowoczesne laboratoria

Umowy na realizację znaczących inwestycji na łączną kwotę ponad 250 mln zł podpisze w środę, 27 stycznia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z sześcioma polskimi uczelniami wyższymi. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę, przebudowę i modernizację sal dydaktycznych i laboratoriów. Politechnika Gdańska zajęła wysoką pozycję w rankingu wniosków o dofinansowanie uzyskując 78,5 punkta.

Uroczyste promocje akademickie Uroczyste promocje akademickie

O czterech nowych profesorów, 14 doktorów habilitowanych i 68 doktorów poszerzyło się grono naukowców z Politechniki Gdańskiej. Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji promocji akademickich za rok 2009 odbędzie się w najbliższą środę, 27 stycznia o godz. 13.15. Zapraszamy!

Koncert karnawałowy Koncert karnawałowy

Jeśli mają Państwo ochotę posłuchać dzieł z nutką wesołości, skomponowanych przez wytwornych kompozytorów zapraszamy na koncert karnawałowy. We wtorek, 26 stycznia o godz. 18.00 w Auli Politechniki Gdańskiej wystąpi chór oraz orkiestra symfoniczna Szkoły Muzycznej drugiego stopnia w Gdańsku. Wstęp wolny!

Wybierzemy najlepszego z najlepszych Wybierzemy najlepszego z najlepszych

Ich prace dyplomowe są przemyślane, mają związek z realnym przemysłem i gwarantują postęp. Najlepsi dyplomanci z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa stanęli do konkursu RINA-KORAB Award na najlepszą pracę. Do ścisłej czołówki zakwalifikowano trzy dyplomy. Finał zaplanowano na czwartek, 28 stycznia 2010.

Młodzi chętnie wybierają PG Młodzi chętnie wybierają PG

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010. Politechnika Gdańska uplasowała się na drugiej pozycji wśród uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne.

High School Programming League – minęła półmetek High School Programming League – minęła półmetek

Zakończyła się III seria międzynarodowego konkursu programistycznego High School Programming League dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce w III serii zawodów zajął Jakub Pachocki, uczeń III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Powód do dumy tym większy, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w rywalizacji udział bierze 2 tys. młodych informatyków z całego świata.

Logo dla Mayday Euro 2012 Logo dla Mayday Euro 2012

Tysiąc złotych czeka na autora najlepszej propozycji loga dla projektu Mayday Euro 2012. Projekt ten zakłada poprawę bezpieczeństwa w miejscach publicznych, wczesną diagnostykę medyczną oraz wykrywanie plagiatów. Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać od 20 stycznia do 1 marca 2010.

Najlepsze dyplomy architektów Najlepsze dyplomy architektów

Statuetkę Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej za najlepszy dyplom roku 2009 odebrała Natalia Kułak-Malińska. Świeżo upieczona pani magister inż. architekt zaproponowała budowę swego rodzaju muzeum historii ziemi na pirsie dalmorowskim w Gdyni.

Stypendia Lotosu Stypendia Lotosu

Na piętnastu studentów Politechniki Gdańskiej czekają stypendia Grupy Lotos S.A. Czasu jest niewiele, bo wniosek o wsparcie trzeba złożyć w dziekanacie najpóźniej do 1 lutego. Dofinansowanie jest dedykowane studentom III, IV i V roku.

Wieczór z orkiestrą kameralną Wieczór z orkiestrą kameralną

Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej zagra na politechnice. Koncert odbędzie się we wtorek, 19 stycznia 2010 o godz. 18.00 w Auli Politechniki Gdańskiej. Zapraszamy. Wstęp wolny!

Kto otrzyma statuetkę dziekana Wydziału Architektury? Kto otrzyma statuetkę dziekana Wydziału Architektury?

Z niemal 200 prac magisterskich obronionych w roku 2009 na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej wybrano 51 najlepszych. Zobaczyć będzie więc można co czwartą pracę dyplomową. Otwarcie wystawy prezentującej najlepsze dyplomy minionego roku obędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 11.00 na politechnicznym Dziedzińcu Północnym. Zapraszamy!

Jubileuszowe wydanie „Pisma PG”Zapraszamy do pamiątkowego zdjęcia! Jubileuszowe wydanie „Pisma PG”Zapraszamy do pamiątkowego zdjęcia!

Styczniowe wydanie „Pisma PG” jest jubileuszowym, 150 numerem. Z tej okazji rektor oraz redakcja uczelnianego magazynu zapraszają wszystkich autorów do pamiątkowego zdjęcia. Wszak miesięcznik, od 1993 roku powstaje siłami pracowników i studentów naszej uczelni. Dotychczas w piśmie swoje artykuły opublikowało ponad tysiąc autorów.

Mikroświaty Arktyki i Antarktyki Mikroświaty Arktyki i Antarktyki

O faunie, florze, a także o niepowtarzalnej atmosferze w odległej Arktyce i Antarktyce usłyszeć będzie można podczas najbliższego, politechnicznego wykładu otwartego. Opowiadać będzie dr Katarzyna Jankowska, oceanograf i mikrobiolog, miłośniczka nietypowych mikroświatów arktycznych i antarktycznych. Dodatkowo dr Jankowska, wraz z mężem Tomaszem, przygotowała wystawę fotograficzną pt. „Mikroświaty Arktyki i Antarktyki”. Na Politechnikę Gdańską zapraszamy 12 stycznia 2010.

Orkiestra tusz! Orkiestra tusz!

– Nawet sobie nie wyobrażaliśmy, jak wielu spośród studentów Politechniki Gdańskiej profesjonalnie gra na instrumentach czy też ukończyło szkołę muzyczną I lub II stopnia – mówi z entuzjazmem w głosie Katarzyna Wojteczko, studentka I roku Technologii Ochrony Środowiska z Wydziału Chemicznego PG, która wraz ze znajomymi wpadała na pomysł założenia politechnicznej orkiestry.

Zapraszamy na studia drugiego stopnia Zapraszamy na studia drugiego stopnia

Uwaga! Politechnika Gdańska rozpoczyna rekrutację na studia drugiego stopnia. Przygotowaliśmy 14 kierunków i 1112 miejsc na studia stacjonarne oraz 4 kierunki i 520 miejsc na niestacjonarne. Na dokumenty czekamy od 11 stycznia do 15 lutego 2010. Semestr letni zaczyna się już 22 lutego.

http://pbc.gda.pl, czyli najlepszy projekt strony internetowej Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej http://pbc.gda.pl, czyli najlepszy projekt strony internetowej Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej

Paulina Krauza i Jacek Ryń są zwycięzcami konkursu na logo i projekt graficzny strony internetowej Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej. Symbolem nowoczesnej biblioteki tworzonej przez wiele pomorskich instytucji nauki i kultury będzie książka zaklęta w symbolice kodu kreskowego w kolorach używanych we wzornictwie kaszubskim. Już dziś zapraszamy na http://pbc.gda.pl.

Stara kuźnia jak nowa Stara kuźnia jak nowa

Nowoczesną i wygodną przestrzeń lokalową zyskały dwa wydziały Politechniki Gdańskiej. W budynku dawnej kuźni, zrewitalizowanej i znacząco rozbudowanej prowadzone będą badania naukowe, ale także zajęcia dydaktyczne dla studentów Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydziału Mechanicznego. To tu badane są właśnie próbki materiału użytego do budowy dachu nad stadionem PGE Arena Gdańsk.