Akademiki dla doktorantów

 

Informujemy, że wszystkie informacje dotyczące przydziału miejsc w akademikach PG, w tym informacje o wolnych miejscach, dyżurach i wynikach ich rozdziału publikowane są na stronie Działu Spraw Studenckich oraz częściowo na stronie Samorządu Doktorantów.

 

O akademik ubiegać się mogą doktoranci wraz z małżonkiem i dziećmi. Ponadto jeśli wystarczy miejsc (dotychczas zawsze wystarczało z nawiązką) za zgodą rektora mogą mieszkać również partnerzy doktorantów, pracownicy oraz studenci ostatniego roku studiów magisterskich.

Doktorant (lub doktorant wraz z partnerem) wniosek o DS składają do Komisji ds. socjalnych podczas dyżurów. Pracownicy wniosek o DS składają do Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki.
Studenci wniosek o DS składają do WKS.

Dokładna procedura otrzymania miejsca w DS12 opisana jest tutaj.

 

Doktoranci na PG mają prawo do zamieszkania w akademiku doktoranckim ("domu doktoranta") DS12, znajdującym się na osiedlu akademików przy ul. Traugutta, naprzeciw wejścia do siedziby Wirtualnej Polski. Akademik jest niedawno wyremontowanym budynkiem o wysokim standardzie. Wszystkie pokoje są jednoosobowe, większość w łącznikach 2-pokojowych z łazienką i aneksem kuchennym z lodówką. 

 

Ceny kształtują się w okolicy 450-550 zł za miesiąc w zależności od statusu mieszkańca (doktoranci płacą najmniej). Opłaty należy wnosić do 20 dnia danego miesiąca (doktoranci) lub 10 (pozostali mieszkańcy). Aktualny cennik tutaj. W trakcie roku akademickigo opłaty obliczane są automatycznie w moja.pg - płatne przelewem na indywidualne konto. W trakcie wakacji płatność tylko gotówką w kasie akademika.

 

Opis akademika:

  • 4 kondygnacjekuchnie i jadalnie na każdym piętrze
  • winda
  • obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych
  • portiernia 24h 
  • monitoring ppoż.

Opis pokoi (wyposażenie):

  • 142 pokoje jednoosobowe
  • podstawowe meble: łóżko, szafa, regał, szafka nocna, biurko, stolik, krzesła
  • lodówka

Adres akademika:

Dom Studencki nr 12
ul. Traugutta 115 A
80-226 Gdańsk-Wrzeszcz
tel. administracja 58-347-15-97
tel. centrala 58-348-68-12
ds1@pg.edu.pl