Informacja od rzecznika prasowego

Szanowni Doktoranci, poniżej informacja od rzecznika prasowego PG, o możliwości nawiązania bliższej współpracy. Zachęcamy do zapoznania się z treścią.

Zwracam się do Państwa z prośbą o możliwość nawiązania bliższej współpracy. Szukam kontaktu do osób reprezentujących społeczność doktorantów PG, które:
- [GŁÓWNIE] pracują na co dzień przy interesujących projektach i/lub prowadzą ciekawe badania naukowe, mające „medialny potencjał”
- [DODATKOWO] reprezentują wysoki poziom wiedzy w swojej dziedzinie naukowej i dysponują przy tym łatwością artykułowania jej w języku popularnonaukowym (do wypowiedzi eksperckich w mediach)
Pod koniec ub. r. odbyłem szereg spotkań z redakcjami lokalnych i ogólnopolskich mediów, celem zbadania ich potrzeb i określeniu możliwości ekspozycji dokonań naukowców PG w przestrzeni medialnej. Redakcje te bez wyjątku (m.in. Trojmiasto.pl, Rzeczpospolita, Dziennik Bałtycki, Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, TVP, TVN24, etc.) są mocno zainteresowane przygotowywaniem materiałów na tematy naukowe. Potrzebna jest jednak do tego chęć i wola z Państwa strony, na którą mocno liczę.
Ze swojej strony mogę zaoferować wieloaspektową pomoc w przygotowaniu takiego materiału, począwszy od indywidualnego omówienia jego potencjalnej treści, przez spotkanie z przedstawicielem danej redakcji, po pomoc przy autoryzacji i zbudowaniu z dziennikarzem ostatecznego kształtu publikacji. Wystarczy tylko do mnie zadzwonić, lub napisać maila (dane kontaktowe znajdziecie Państwo na końcu wiadomości).
Będę zobowiązany, jeśli wyrażą Państwo chęć współpracy. Jestem otwarty na wszelkie propozycje w tym zakresie – mogą one dotyczyć zarówno już opracowanych projektów, ale także takich, które są dopiero wdrażane i mają duży potencjał społeczny i/lub gospodarczy. Poniżej znajdziecie Państwo wybrane przykłady tego rodzaju publikacji.

  1. https://nauka.trojmiasto.pl/Naukowcy-z-PG-stworzyli-wynalazek-do-produkcji-ekologicznych-sztuccow-n131872.html
  2. https://gdansk.tvp.pl/45274424/naukowcy-na-ratunek-pszczolom
  3. https://forumakademickie.pl/news/naukowcy-z-pw-pracuja-nad-grafenowa-ochrona-przed-promieniowaniem-podczerwonym/
  4. https://www.gov.pl/web/nauka/naukowcy-z-pw-ochronia-budynki-przed-trzesieniami-ziemi
  5. Mogą to być również „ciekawostki”, nawet w takim zakresie ;-) https://www.tvp.info/45878222/warszawa-na-politechnice-powstal-laserowy-miecz-swietlny

Pozostaję do Państwa dyspozycji. Moje dane kontaktowe:

Maciej Dzwonnik
Rzecznik Prasowy Politechniki Gdańskiej