Konkurs IdeaLab na projekty polsko-norweskie - zaproszenie do składania wniosków o uczestnictwo w warsztatach

Uprzejmie informujemy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza Państwa do wysyłania zgłoszeń do udziału w warsztatach IdeaLab pt. ‘Miasta przyszłości: usługi i rozwiązania’, które odbędą się w Otwocku w województwie mazowieckim (niedaleko Warszawy) w dniach 2–6 marca 2020 r.

Celem warsztatów jest opracowanie przełomowych, interdyscyplinarnych pomysłów na projekty badawcze dotyczące usług i rozwiązań dla miast w 2040 r.

Do udziału w warsztatach NCBiR zaprasza ekspertów z różnych dziedzin (m.in. urbanistyka, zarządzanie miastami, ekologia, ICT, nauki społeczne, humanistyczne, technologie i inne). Lista tych obszarów nie jest zamknięta. Jeżeli Państwa specjalizacja nie znajduje się na liście, lecz uważają Państwo, że Państwa wiedza i doświadczenie mogą pomóc w kształtowaniu miast przyszłości, Centrum czeka na zgłoszenia.

IdeaLab to innowacyjny sposób tworzenia pomysłów na projekty badawcze połączony z natychmiastową oceną ekspercką. Celem warsztatów jest przygotowanie wniosków wstępnych przez uczestników. Całkowity budżet na finansowanie projektów to 6 651 016 euro.

Termin przyjmowania zgłoszeń na warsztaty upływa 30 listopada 2019 r. o godz. 16.00.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem.

Osoby do kontaktu w sprawie konkursu: Aleksandra Dubiella-Jackowska, Magdalena Urbanowicz, Dział Projektów.