Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN zaprasza na warsztaty "Wniosek ERC krok po kroku"

Uprzejmie informujemy o możliwości udziału w warsztatach „Wniosek ERC krok po kroku”, organizowanych przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN.

 

Warsztaty adresowane są do osób, które zamierzają złożyć wniosek do jednego z konkursów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych.

 

Tematem warsztatów będzie przygotowanie wniosku do konkursu ERC. W trakcie spotkania poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:

 

  • Jak skonstruować projekt spełniający wymogi ERC?
  • Jak sformułować opis projektu w sposób odpowiadający strukturze wniosku?
  • Jak zaprezentować własne dokonania naukowe.
  • Jak skalkulować wiarygodny i wykonalny budżet w projekcie ERC?

 

Warsztaty obejmą część teoretyczną, a także szereg ćwiczeń, mających na celu zastosowanie nabytej wiedzy w praktyce. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak rejestracja jest obowiązkowa. 

 

Pierwsze z serii warsztatów planowanych w 2020 r. odbędą się 13 lutego 2020 (czwartek) w godzinach 9:30 – 15:30 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

Chęć udziału w szkoleniu można zgłaszać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/oZAGNbrRu4hMf4sJA.

 

Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać do 3 lutego 2020 (poniedziałek) do godziny 13:00. Informacja o przyjęciu na warsztaty zostanie wysłana do uczestników najpóźniej na tydzień przed warsztatami.

 

Szczegóły i pytania: doskonalosc@pan.pl lub +48 22 182 60 80.

 

Więcej informacji dotyczących serii warsztatów znajda Państwo na następujących stronach: https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/materialy-dla-prasy/2867-warsztaty-erc-krok-po-kroku-rusza-rejestracja (PL) i https://institution.pan.pl/index.php/428-registration-for-the-series-of-step-by-step-erc-workshop-has-just-begun (ENG)