Wizja 

Naszym dążeniem jest, aby wykorzystując najnowsze trendy i narzędzia w obszarze promocji, budować skuteczną komunikację marketingową Politechniki Gdańskiej, pozwalającą na realizację celów strategicznych uczelni.

 

Kierownik

 • Justyna Borkowska
Dba o to, by żaden z pracowników działu się nie nudził. Sama żongluje bez ustanku telefonami, mailami, stertą pism oficjalnych i mniej oficjalnych. Jest łączniczką z najwyższymi władzami uczelni. Nie zamyka się jednak w swej gabinetowej twierdzy i wspólnie z zespołem omawia każdą wartą tego sprawę. Choć nieprzekupna, to wkupić się w jej łaski można częstując pysznie przyrządzoną kawą.
 

Rzecznik prasowy

 • Maciej Dzwonnik

Reprezentuje Politechnikę na zewnątrz: w prasie, radiu i telewizji, a oprócz tego pracuje nad rozwojem komunikacji wewnętrznej w obrębie uczelni. Na co dzień jest w stałym kontakcie z dziennikarzami mediów lokalnych i ogólnopolskich, dzięki czemu dba o ekspozycję najciekawszych projektów naszych naukowców w środkach masowego przekazu.

Nieustannie poszukuje nowych, „medialnych” tematów: zarówno u najzdolniejszych studentów i doktorantów, jak i wśród doświadczonych naukowców i zespołów badawczych PG. Organizuje konferencje prasowe, briefingi i debaty, w których występuje w roli gospodarza i/lub moderatora

 

Komunikacja i informacja

 • Agata Cymanowska
 • Barbara Kuklińska-Nowak
 • Ewa Lach (urlop wychowawczy)
Dbają o prawidłowy przepływ informacji dotyczących Uczelni. Reagują na sygnały ze strony mediów, także tych społecznościowych i dostarczają im potrzebne wiadomości. Obsługa medialna nie ma dla nich tajemnic. Są świetnie poinformowani, na bieżąco prowadzą monitoring mediów. Dzięki temu przygotowują zawsze rzetelne teksty opisujące życie PG i z łatwością udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania związane z ofertą edukacyjną, strukturą uczelni, poszczególnymi jednostkami ‒ to niezastąpione źródło wiedzy dla osób z zewnątrz.
 

Promocja

 • Agnieszka Bużan-Iwaniuk
 • Joanna Odya
 • Wanda Stompór
Negocjacje zamówień z kontrahentami? Czują się w tym świetnie.Gdy sprawy formalne dopną na ostatni guzik, przechodzą w tryb pracy kreatywnej. Dbają o odpowiedni kształt imprez takich, jak największy na Pomorzu - Bałtycki Festiwal NaukiKoordynują imprezy skierowane do kandydatów na studia i opracowują kampanie reklamowe, przyciągając w nasze progi młode talenty. Zarówno im, jak i osobom niezwiązanym z uczelnią, pomagają odnaleźć właściwe osoby i miejsca ‒ Samodzielnik Pierwszaka jest ucieleśnieniem tych wskazówek. Gdy nie tłumaczą zasad funkcjonowania politechnicznej dżungli, opracowują koncepcje przedsięwzięć realizowanych przez Dział. Pozyskują sponsorów i dbają o treści umów z firmami zewnętrznymi. To im zawdzięczamy słodkie chwile przy galaretkach Jantarkach i bogatą ofertę politechnicznych gadżetów w sklepie internetowym 
 

Foto/Grafika

 • Krzysztof Krzempek
 Z politechniczną rodziną dobrze wychodzi się nie tylko na zdjęciu ‒ to właśnie jego zasługa. Nie tylko uwiecznia na zdjęciach wszystko, co związane z uczelnią, ale trafnymi uwagami wspomaga pracę każdej osoby w Dziale.
 
 • Ewa Niziołkiewicz
 • Beata Podwojska
Duet rządzący obrazem. One wiedzą najlepiej, że ważne treści potrzebują odpowiedniej oprawy. To im zawdzięczamy unikalny charakter Pisma PG, kalendarzy, folderów i politechnicznych ulotek. Mają pod swoją pieczą System Indetyfikacji Wizualnej Politechniki Gdańskiej. 
 

Biuro Działu Promocji

 • Joanna Wicher - Krzyśków
Czuwa nad sprawnym funkcjonowaniem działu. Pilnuje, by każda lista obecności była podpisana, zwolnienie lekarskie dostarczone, a badanie okresowe na czas wykonane. Jest odpowiedzialna nie tylko za sprawy osobowe, ale i finansowe. Faktury, obciążenia i budżet działu to jej chleb powszedni. Na jej promienny uśmiech i siatkę pełną zakupów może liczyć każdy klient sklepu z materiałami promocyjnymi. To właśnie ona czuwa nad zapasami w magazynie. Klienci, którym nie jest po drodze sklep stacjonarny mogą też liczyć na ekspresową wysyłkę zakupów dokonanych w sklepie internetowym.