Mój pomysł, mój głos – korzyść dla wszystkich

Budżet obywatelski Politechniki Gdańskiej wchodzi w decydującą fazę. Rozpoczyna się bowiem głosowanie na projekty zgłoszone przez pracowników i studentów PG. Głosy można będzie oddawać za pomocą interaktywnych kart w dniach 4–11 grudnia br. Listę projektów oraz kartę do głosowania znajdą Państwo na stronie pg.edu.pl/budzet_obywatelski.

Pracownicy oraz studenci i doktoranci będą głosować oddzielnie na projekty zgłoszone w tych grupach. W ten sposób wybrane zostaną pomysły do realizacji. Każdy głosujący będzie mógł oddać tylko jeden głos na jeden wybrany projekt. Po zakończeniu głosowania i ewentualnych odwołaniach uczelniana Komisja ds. budżetu obywatelskiego ogłosi (10 stycznia 2017) listę rankingową projektów przeznaczonych do realizacji w roku 2017.

Społeczność akademicka naszej uczelni zgłosiła 60 projektów do pierwszego budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Propozycje okazały się ciekawe, stanowią one bazę informacji o potrzebach naszej społeczności. Wszystkie wymagania spełniło 28 projektów.

– Zainteresowanie budżetem obywatelskim przekroczyło moje oczekiwania, a tym samym pokazało jak bardzo pracownikom i studentom zależy na dobru naszej Alma Mater. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pracę, którą włożyli w przygotowanie własnych propozycji – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, inicjator utworzenia budżetu obywatelskiego na PG.

Na realizację projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego uczelnia przeznaczyła pół miliona zł.