Aktualności

Wyniki rekrutacji. Zarządzanie po angielsku najpopularniejsze

Zarządzenie w języku angielskim, ekonomia, gospodarka przestrzenna, mechatronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji – to najpopularniejsze kierunki studiów na Politechnice Gdańskiej w rekrutacji na rok akademicki 2019/2020.

 

O miejsce na studiach stacjonarnych ubiegało się w sumie 26663 kandydatów (w tym 25324 os. na studia I stopnia), przyjętych zostało 4305 osób, w tym 3740 osób na studia I stopnia.

Najwięcej zgłoszeń w przeliczeniu na jedno miejsce odnotowano na kierunku Zarządzanie w języku angielskim (18,3 os. na miejsce) oraz na ekonomii (17,7 os. na miejsce) na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Niemal 15 osób (14,9 os. na miejsce) ubiegało się o miejsce na kierunku Gospodarka przestrzenna na Wydziale Architektury oraz na kierunku Mechatronika (14,5 os. na miejsce) na Wydziale Mechanicznym. W pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków znalazło się także zarządzenie i inżynieria produkcji (13 os. na miejsce), również na Wydziale Mechanicznym.

Największą liczbę zgłoszeń odnotowano na kierunku informatyka na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki – 1790.

Wyniki rekrutacji opublikowane zostały na kontach rekrutacyjnych kandydatów. Wszystkim przyjętym na studia serdecznie gratulujemy!

Ewentualna rekrutacja uzupełniająca odbędzie się we wrześniu. Pod koniec sierpnia na stronie pg.edu.pl/rekrutacja opublikowany zostanie komunikat, czy i na których kierunkach odbędzie się nabór dodatkowy, wrześniowy.

Więcej informacji nt. rekrutacji można znaleźć [tutaj].


Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.