Szkolenie z kompetencji międzykulturowych dla pracowników administracji PG

Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej zaprasza pracowników administracji na szkolenie z zakresu podnoszenia kompetencji międzykulturowych. 

Na Politechnice Gdańskiej studiuje prawie 1000 studentów zagranicznych z ponad 60 krajów. Co roku uczelnię odwiedza też kilkuset naukowców z całego świata. Pracownicy i studenci zagraniczni ze swoimi sprawami związanymi ze studiami i pracą zwracają się  – podobnie jak studenci i pracownicy z Polski – do pracowników dziekanatów i sekretariatów na wydziałach oraz do innych jednostek PG. 

Czy między obcokrajowcami a pracownikami uczelni polskiego pochodzenia zdarzają się nieporozumienie związane z barierą językową, kontekstem kulturowym? Zdecydowanie tak - jak wszędzie, gdzie stykają się odmienne kultury, systemy wartości i towarzyszące im często stereotypy i uprzedzenia. 

Dlatego Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej zaprasza pracowników administracji na szkolenie z kompetencji międzykulturowych finansowane ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Uczestnicy szkolenia nauczą się, w jaki sposób lepiej komunikować się ze studentami i pracownikami zagranicznymi. Pozwoli to sprawniej załatwiać codzienne sprawy na uczelni, ale też po prostu pracować i uczyć się w przyjaznej i otwartej atmosferze (więcej o celach szkolenia można przeczytać TUTAJ). 

Prowadząca
Anna Modrzejewska, dyplomowany trener, wykładowca wielokulturowości i technik pracy grupowej, Kierownik Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej PG

Dla kogo?
pracowników administracji zajmujących się obsługą studentów i pracowników zagranicznych

Termin
na szkolenie składają się 4 spotkania po 4 godziny lekcyjne; do wyboru jest jeden z sześciu terminów: 
I termin: 6, 13, 20 i 27 października 2021
II termin: 7, 14, 21, 28 października 2021
III termin: 9, 16, 23 i 30 listopada 2021
IV termin: 10, 17 i 24 listopada oraz 1 grudnia 2021
V termin:  12, 19, 26 stycznia i 2 lutego 2022
VI termin: 13, 20, 27 stycznia i 3 lutego 2022

Godzina
spotkania będą odbywały się w godzinach pracy od 9:00 do 12:30 (z przerwą kawową)

Forma
spotkania będą odbywały się w grupach max. 11 osobowych

Miejsce
spotkania będą odbywały się stacjonarnie, w sali konferencyjnej w budynku Hydromechaniki (budynek nr 11) 

 

Zgłoszenia
aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić krótki formularz online dostępny pod linkiem https://link.pg.edu.pl/BZgRt
zgłoszenia są przyjmowane do 20 września
o przyjęciu na szkolenie będzie decydować ocena formularza online oraz kolejność zgłoszeń (liczba miejsc jest ograniczona)

 

Kontakt: Wojciech Unterschuetz, wojciech.unterschuetz@pg.edu.pl
Regulamin szkolenia jest dostępny TUTAJ

 

Szkolenie jest finansowane w ramach projektu Welcome to Poland 2019 nr PPI/WTP/2019/U/001 „Pogłębianie procesu internacjonalizacji na Politechnice Gdańskiej poprzez szkolenia kompetencyjne dla pracowników administracyjnych oraz wdrożenie usprawnień organizacyjnych”.