Rekrutacja na studia w języku polskim
→ REGISTER HERE
Study at GUT  
→ REGISTER HERE
Erasmus+ incoming students
REGISTER HERE

 

Dla studentów
Dla pracowników
Wydarzenia

Erasmus Day, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o wymianie międzynarodowej

Myślisz o studiach w słonecznej Hiszpanii? Chciałbyś odbyć praktyki, w którymś z krajów skandynawskich? Weź udział w Erasmus Day, który odbędzie się już w najbliższą środę, 27 listopada w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.   

Spotkanie organizowane przez Erasmus Student Network Gdańsk (ESN Gdańsk) jest skierowane do studentów Politechniki Gdańskiej, którzy chcieliby odbyć część studiów lub praktyki za granicą, zależy im, aby podszkolić umiejętności językowe, ale też przeżyć fantastyczną przygodę i nawiązać międzynarodowe kontakty. 

- Chyba każdy z nas ma wśród znajomych kogoś, kto w ramach programu Erasmus+ wyjechał na studia do innego kraju. Te kilka miesięcy spędzonych zagranicą to świetny sposób, aby sprawdzić swój angielski, zwiedzić nowy kraj i poznać fajnych ludzi. Takie doświadczenie bardzo pomaga też, kiedy myślimy o pracy za granicą albo nawet w międzynarodowej korporacji, w której realizuje się projekty z ludźmi z całego świata. Na pewno warto pochwalić się tym w swoim CV - mówi Jędrzej Zdulski z ESN Gdańsk.  


W trakcie środowego spotkania studenci m.in.:

  • dowiedzą się, jak wygląda procedura związana z wyjazdem na zagraniczne studia,
  • otrzymają informacje o stypendiach przysługujących wyjeżdżającym studentom, 
  • poznają studentów, którzy odbyli studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ i którzy podzielą się swoimi wrażeniami z wyjazdów,
  • spotkają się ze studentami zagranicznymi, którzy przyjechali na PG w ramach programu Erasmus+ i którzy opowiedzą o studiowaniu w ich rodzinnach krajach. 

- Co roku w ramach programu Erasmus+ wyjeżdża ponad 300 studentów Politechniki Gdańskiej. Wszyscy zainteresowani wyjazdem mogą liczyć na wsparcie pracowników Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej, którzy krok po kroku przeprowadzą ich przez procedurę, która nie jest skomplikowana - wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować wyjazd. W trakcie spotkań takich jak Erasmus Day studenci mogą dodatkowo uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania i przekonać się, że warto skorzystać z możliwości, jakie daje program - mówi Maria Doerffer, p.o. Kierownik DMWA. 

Erasmus Day
Data: środa, 27 listopada
Godzina: 10:00 - 11:00
Miejsce: sala 300, Gmach Główny PG
Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.