Rekrutacja na studia w języku polskim
→ REGISTER HERE
Study at GUT
→ REGISTER HERE
Erasmus+ incoming students
REGISTER HERE

Dla studentów
Dla pracowników

Obchody Chińskiego Nowego Roku na Politechnice Gdańskiej

Jak co roku studenci z Chin, uczący się na Politechnice Gdańskiej, zorganizowali na uczelni obchody Chińskiego Nowego Roku - jednego z najważniejszych świąt w chińskim kalendarzu.

Wydarzenie odbyło się 23 stycznia na Dziedzińcu Heweliusza. Wzięli w nim udział studenci PG, przedstawiciele Konsulatu Generalnego Chińskiej Republiki Ludowej: Ziao Xiuzhen – Konsul Generalny, Zastępcy Konsula Generalnego Wang Qingshan i Du Ming oraz Dyrektor Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim Zhang Jie, a także przedstawiciele władz uczelni, wydziałów oraz pracownicy Biura Międzynarodowej Współpracy Akademickiej.

Jestem bardzo wdzięczny studentom z Chin, którzy zdecydowali się część swoich studiów odbyć w Gdańsku. Cieszymy się z Waszej obecności w mieście i na gdańskich uczelniach. Nadchodzący Nowy Rok w chińskiej kulturze jest Rokiem Szczura, a ponieważ to właśnie Szczur jest pierwszym z chińskich znaków, nadchodzący czas to świetny moment na podjęcie nowych wyzwań i projektów. Mam wielką nadzieję, że rok 2020 będzie rokiem szczęścia, powodzenia i sukcesów zarówno dla Chin jak i dla Polski, a także dla chińskich studentów w Polsce – mówił prof. Janusz Nieznański, Prorektor ds. umiędzynarodowienia i innowacji, składając uczestnikom uroczystości życzenia.

Program całego wydarzenia przygotowali studenci – nie zabrakło w nim występów artystycznych, popularnych chińskich gier i tradycyjnych przysmaków kuchni chińskiej. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania bogatej azjatyckiej kultury.

– Na Politechnice Gdańskiej studiuje prawie 100 studentów z Chin, którzy stanowią największą grupę studentów zagranicznych na uczelni. Wielokrotnie studenci z Chin angażowali się w życie uczelni, współorganizując m.in. Noc Muzeów czy spotkanie świąteczne dla studentów zagranicznych. Chcemy, aby studenci obcokrajowcy czuli się ważną częścią społeczności akademickiej – mówiła Anna Modrzejewska, Kierownik Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej.

Galeria zdjęć (więcej zdjęć dostępnych na FACEBOOKU)
Autorzy zdjęć: Michał i Artur Urbańscy

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.