Nowa siedziba DMWA

Zapraszamy po przeprowadzce do nowej siedziby Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej - Misiówka, budynek nr 14

zobacz na mapie kampusu

UWAGA!

ZMIANA GODZIN PRZYJĘĆ DLA STUDENTÓW
PN-CZW 09:00-12:00
PIĄTEK NIECZYNNE

Innostrannyje studenty
→ REGISTER HERE
Study at GUT
→ REGISTER HERE
Erasmus+ incoming students
REGISTER HERE

Dla studentów
Dla pracowników
Wydarzenia

Universidade Federal de Santa Maria (UFSM) deadlines for nominations Universidade Federal de Santa Maria (UFSM) deadlines for nominations

According to the Cooperation Agreement signed between our institutions and aiming to prepare our second academic semester (August to December) in 2019 , we inform our deadlines and required...

Visegrad Scholarship Program 2019 | Deadline March 15, 2019 Visegrad Scholarship Program 2019 | Deadline March 15, 2019

The International Visegrad Fund is offering Master’s and Post-Master’s scholarships to students/researchers who are citizens of the Visegrad Group (V4) countries (Czechia, Hungary, Poland, Slovakia).

Zaproszenie na studia na Letniej Akademii Uniwersytetu Wiedeńskiego: International & European Studies 2019 Zaproszenie na studia na Letniej Akademii Uniwersytetu Wiedeńskiego: International & European Studies 2019

Austriackie Forum Kultury przekazuje w załączeniu informację oraz formularz zgłoszeniowy na Letnią Akademię Uniwersytetu Wiedeńskiego, na kurs akademicki International & European Studies 2019.

VULCANUS IN JAPAN - A TRAINING PROGRAMME FOR EU / COSME STUDENTS VULCANUS IN JAPAN - A TRAINING PROGRAMME FOR EU / COSME STUDENTS

VULCANUS IN JAPAN - A TRAINING PROGRAMME FOR EU / COSME STUDENTS
The trainee programme VULCANUS in Japan offers industrial placements in copanies in Japan to EU/COSME university students of engineering, high-tech or other scientific fields, enrolled - at the moment of application - in between the 4th official year of studies and penultimate year of PhD.

E-participation in local governments – developing a comparative view E-participation in local governments – developing a comparative view

Klaipeda University is inviting you to take part in the international conference "E-participation in local governments – developing a comparative view" to be held in November 28.

Wyświetlanie 6 - 10 z 73 rezultatów.
z 15

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.