Komunikaty prasowe - inwestycje

Zaawansowany monitoring na osiedlach studenckich PG

Na terenie osiedli studenckich Politechniki Gdańskiej: Traugutta, Wyspiańskiego i Brzeźno oddano do użytku nowoczesny i zaawansowany system monitoringu wizyjnego. Wykorzystuje on urządzenia z wysoce zaawansowaną analizą obrazu, m.in. umożliwia zapis w całkowitych ciemnościach.

 

– Nowoczesny system monitoringu wizyjnego, który został zainstalowany na osiedlach studenckich Politechniki Gdańskiej wraz z centrami monitoringu spełnia najwyższe obecnie standardy systemu nadzoru. Uzyskane materiały z zapisanych zdarzeń są wysoce cenione pod kątem jakości obrazu przez różne służby. Celem tej inwestycji było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i poprawa komfortu życia studentów zamieszkujących domy studenckie. Chcemy, aby każdy student naszej uczelni, niezależnie od jego narodowości, czuł się u nas bezpiecznie  – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Dotychczas działający analogowy system monitoringu wizyjnego został zastąpiony systemem monitoringu wizyjnego opartym o technologię CCTV IP (transmisja cyfrowa).

Zainstalowano w sumie ponad 350 kamer o wysokiej rozdzielczości i czułości – pokazują obraz w zupełnej ciemności. Kamery pojawiły się: na słupkach wolnostojących (wybrane trasy dojść z kampusu PG do OS Traugutta i OS Wyspiańskiego), na elewacjach (bezpośrednie otoczenie DS.) oraz wewnątrz DS-ów. Monitoringiem objęto 11 budynków domów studenckich oraz teren zewnętrzny. Obszary te połączone zostały między sobą siecią światłowodową.

W każdej portierni domu studenckiego istnieje dostęp do zasobów systemu z możliwością podglądu kamer bez ograniczenia z jakiej lokalizacji one pochodzą.

W ramach inwestycji wyremontowano również dwa pomieszczenia dla osiedla Traugutta w domu studenckim nr 3, jak również dla osiedla Wyspiańskiego w domu studenckim nr 5 na potrzeby centrum monitoringu. 

Galeria zdjęć


Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.