Komunikaty prasowe - rankingi

Wydział Zarządzania i Ekonomii PG najlepszym wydziałem ekonomicznym w Polsce północnej

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking najlepszych wydziałów ekonomicznych w kraju. Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zajął w tym zestawieniu ósme miejsce, okazując się najlepszym wydziałem ekonomicznym w północnej Polsce, natomiast w kategorii jakość nauczania uplasował się na piątej pozycji.

 

Autorzy rankingu podkreślają, że w roku akademickim 2017/2018 WZiE PG mógł pochwalić się największą liczbą kandydatów na jedno miejsce wśród wszystkich wydziałów ekonomicznych w kraju. Studia na tym wydziale cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem także podczas ostatniej rekrutacji – cztery z pięciu kierunków, na które kandydaci aplikowali najczęściej, prowadzone są właśnie na WZiE.

Zestawienie „Rzeczpospolitej” zostało przygotowane trzeci rok z rzędu. Jego twórcy brali pod uwagę takie czynniki, jak średnie zarobki absolwentów, czas potrzebny na znalezienie pracy po ukończeniu studiów, liczba profesorów i doktorów habilitowanych czy liczba studentów z zagranicy. Pełny ranking można prześledzić tutaj.


Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.