Centrum Języków Obcych | Politechnika Gdańska

CJO

Lektoraty językowe

Korzyści z lektoratów językowych

• Na lektoratach językowych zapoznasz się z elementami specjalistycznego języka technicznego, biznesowego oraz akademickiego.
  • Ukończysz lektorat w Centrum Języków Obcych na poziomie B2 lub wyższym.
  • Nauczysz się sprawnie i skutecznie komunikować w międzynarodowym środowisku pracy.
  • Opanujesz umiejętność analizy tekstów specjalistycznych i interpretacji danych.
  • Poznasz tajniki tworzenia prezentacji i autoprezentacji.
  • Posiądziesz umiejętność prowadzenia dyskusji i debat akademickich.

W Centrum Języków Obcych możesz uczyć się: angielskiego, chińskiego, francuskiego, hiszpańskiego, japońskiego, niemieckiego, rosyjskiego, szwedzkiego i włoskiego.

Wszyscy studenci kończący lektorat języka obcego na studiach I stopnia, przystępują do obowiązkowego egzaminu na poziomie B2 lub C1. Po zdaniu egzaminu uzyskasz akademicki certyfikat ACERT, uznawany przez uczelnie polskie i zagraniczne.

Język polski dla cudzoziemców

Na początku każdego semestru CJO organizuje nabór na nieodpłatny kurs języka polskiego dla początkujących, prowadzi też kursy dla studentów średnio zaawansowanych oraz wakacyjne kursy dla kandydatów na studia. Lektorki języka polskiego prowadzą dla swoich studentów konsultacje indywidualne oraz e-konsultacje.

Café Lingua

Centrum Języków Obcych organizuje cotygodniowe spotkania integrujące studentów polskich i międzynarodowych. Spotkania dbywają się w nieformalnej atmosferze w klubach studenckich lub w plenerze. Wydarzenia umożliwiają zawarcie nowych znajomości z osobami z całego świata, rozmowę w języku angielskim w luźnej atmosferze, udział w grach, quizach czy karaoke. Bieżące informacje można śledzić na Facebooku.