Politechnika Otwarta | Politechnika Gdańska

Treść strony

Politechnika Otwarta
Koncert Plenerowy na Dziedzińcu przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej

Politechnika Otwarta to wydarzenia na Politechnice Gdańskiej - spotkania naukowe, koncerty, wystawy, promocje książek i inne - przygotowane z myślą o mieszkańcach Trójmiasta i okolic oraz społeczności akademickiej.

Poznaj wyzwania współczesnej nauki i znajdź odpowiedź na wiele pytań. Porozmawiaj z naukowcami i ludźmi kultury. Posłuchaj światowej muzyki w aranżacjach młodych, zdolnych artystów. Odkryj piękno architektury, odwiedzając nasz zabytkowy Kampus.

Zabierz przyjaciół i rodzinę. Razem poszerzajcie horyzonty i spędźcie dobrze czas.

 
Zapraszamy na wydarzenia cykliczne…

#CiekawiNauki – spotkania popularnonaukowe dla dociekliwych. Podejmujemy tematy, którymi żyje współczesny świat: ochrona środowiska, sztuczna inteligencja czy nowoczesna medycyna.

Dobrze jest – cykl spotkań ze znanymi ludźmi: artystami, dziennikarzami, sportowcami, którzy opowiadają o sobie, swoich wyborach i sposobach na życie. Inicjatorem spotkań są gdańscy Dominikanie.

Akademia Muzyczna w Politechnice – kameralne koncerty w wykonaniu artystów
z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W repertuarze utwory polskich i światowych mistrzów muzyki z różnych epok i różnych stylów: od klasyki
po jazz.  

Europejska Noc Muzeów – wycieczki po najciekawszych miejscach kampusu, efektowne pokazy chemiczne, wystawy historycznego wyposażenia laboratoriów oraz tematyczne atrakcje dla uczestników w każdym wieku.

Koncert Plenerowy – spektakularne widowisko pod gołym niebem na powitanie lata, na dziedzińcu przed Gmachem Głównym. Strefa food trucków i atrakcje dla dzieci tworzą piknikową atmosferę. Dla melomanów, rodzin i osób, które cenią dobrą muzykę.

… oraz okazjonalne

Na przykład wystawy, m.in. poświęcone sztuce ludowej bądź osobowościom związanym z PG oraz spotkania autorskie.