Uprzejmie informujemy, że witryna jest w trakcie modyfikacji.

Koncert tria smyczkowego z cyklu Akademia Muzyczna w Politechnice

Politechnika Otwarta zaprasza na kolejny koncert z cyklu Akademia Muzyczna w Politechnice. Tym razem przed publicznością wystąpi trio smyczkowe: Gabriela Żmigrodzka - skrzypce, Anna Paluch - altówka, Katarzyna Gaszczyk - wiolonczela. 

Koncert odbędzie się 19 grudnia 2017 r. o godz. 18.00, w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, ul. Narutowicza 11/12, Gdańsk.

W programie muzyka klasyczna, rozrywkowa filmowa i kolędy. 

 

 

Gabriela Żmigrodzka – skrzypce
Od 2016 roku absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. dra hab. Macieja Sobczaka. Od 2016 roku studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku „skrzypce barokowe” w klasie prof. Daniela Deutera. Od czasu studiów brała udział w kursach mistrzowskich, zarówno na podłożu solowym jak i kameralnym, pod okiem takich osobistości jak m.in.: prof. Tomasz Tomaszewski, prof. Aldins Lepins, prof. Maija Weitz, prof. dr hab. Katrzyna Jankowska-Borzykowska, dr Monica Cattarossi, prof. Maciej Rakowski. Od 7 lat główna skrzypaczka teatru ”Gardzienice”. Współpracuje z orkiestrami: Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Cappella Gedanensis, Sinfonietta Consonus – Symphonic Orchestra czy Toruń Turntable Orchestra. Od 2015 roku jest pierwszą skrzypaczką Golden Gate String Quartet. Na swoim koncie posiada szereg nagrań studyjnych. Poszerza swoje umiejętności zarówno w muzyce klasycznej jak i rozrywkowej. Na swoim koncie ma szereg koncertów/tras z czołowymi polskimi i zagranicznymi gwiazdami m.in. Michałem Bajorem, Anną Wyszkoni, Gromee, Sarsą, Kombii, Sylwią Grzeszczak (z którą odbyła trasę po Polsce) czy światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedym, z którym również odbyła tournée po kraju.

Anna Paluch – altówka
Studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dra Błażeja Maliszewskiego. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów muzycznych, m.in. u Piotra Reicherta, Ireny Albrecht, Olgi Arzilli, Janusza Pisarskiego. Członek Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. Miała okazję współpracować z takimi artystami jak Justyna Steczkowska, Janusz Radek, Piotr Rubik, Anna Wyszkoni, Sarsa, Coma, Gromee, Michał Bajor. W roku 2016 odbyła trasę koncertową po Polsce z Nigelem Kennedym. Współpracuje z Cappellą Gedanensis. Nagrała wiele płyt studyjnych, zarówno z wykonawcami muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Członek Golden Gate String Quartet od maja 2017.


Katarzyna Gaszczyk – wiolonczela 
Studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wiolonczeli prof. dra hab. Krzysztofa Sperskiego oraz dra Błażeja Golińskiego. Czynnie koncertuje jako kameralistka. W 2015 roku została finalistką VII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Johanessa Brahmsa w Gdańsku. Porusza się w klimatach zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Miała okazję współpracować z licznymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. Michałem Bajorem, Anną Wyszkoni, Sarsą, Sylwią Grzeszczak, Kombii czy Comą. Obecnie współtworzy Golden Gate String Quartet.