Uprzejmie informujemy, że witryna jest w trakcie modyfikacji.

Koncert z cyklu Akademia Muzyczna w Politechnice

Politechnika Otwarta zaprasza na kolejny koncert z cyklu Akademia Muzyczna w Politechnice, który odbędzie się we wtorek 21 listopada o godz. 18.00 w Auli w Gmachu Głównym. Przed publicznością wystąpią Maciej Kacprzak - akordeon, Karol Sokołowski - wiolonczela. W programie m.in. J.S. Bach, D. Scarlatti, A. Chaczaturian, K. Wiłkomirski, K. Olczak. 


Maciej Kacprzak  – akordeonista, kameralista młodego pokolenia, absolwent PSM I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Od 2013 roku jest aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego Trójmiasta. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in. w Wiedniu, Puli, Gdańsku, Gorlicach, Mławie, Sanoku, Słupcy, Sochaczewie, Solcu-Zdroju. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych akordeonistów z Polski, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Słowacji czy Włoch. W czerwcu 2014 roku brał udział w nagraniu płyty „Study of Contemporary Accordion Music” z solową i kameralną muzyką akordeonową, nagrania zrealizowano w Studiu Nagrań AM w Gdańsku. Jest stypendystą programu kulturalnego Miasta Gdańska „ Młody Gdańszczanin” i rektora AM w Gdańsku. Występował m.in. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Auli Nova w Poznaniu, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Sali Teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego, Sali Koncertowej Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie, a także na deskach Teatru Miniatura w Gdańsku, Teatru Letniego w Szczecinie, muzyczno-dramatycznego Teatru w Łucku na Ukrainie oraz Opery na Zamku w Szczecinie. Od października 2015 roku jest przewodniczącym Koła Naukowego Akordeonistów AM w Gdańsku. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej i dra Pawła Zagańczyka w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Karol Sokołowski – absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Karzimierza Wiłkomirskiego w Elblągu (2000-2012) oraz absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (dyplom studiów II stopnia z wyróżnieniem, 2017). Laureat II nagrody na II Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2011), wyróżnienia na II Uczelnianym Konkursie „Polska Miniatura Instrumentalna” w Gdańsku (2013), II miejsca na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2014), wyróżnienia na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. S. Vainiunasa w Wilnie (2014), IV nagrody na II Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (2015), I miejsca na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (2015), I nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. M.K. Ogińskiego w Smorgoni (2015), I miejsca na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Corato (2016). Występował na scenach w kraju, jak i poza jej granicami, m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwecji, Litwie, Białorusi, Chinach. Wykonywał jako solista podwójny koncert wiolonczelowy z Orkiestrą Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku pod przewodnictwiem prof. Denisa Severina. Dokonał 3 nagrań płytowych. Jest trzykrotnym stypendystą rektora AM w Gdańsku oraz trzykrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Elbląga.

Prowadzenie koncertu: Sylwia Holeksa-Wilkowska

Wstęp wolny.