Uprzejmie informujemy, że witryna jest w trakcie modyfikacji.

Politechnika Otwarta zaprasza na Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny

Muzyczne święto gromadzące znakomite chóry z Polski, Litwy, Łotwy, Czech i Rosji odbędzie się w dniach 10–12 marca. Melomani będą mogli wysłuchać zmagań konkursowych, koncertów w gdańskich kościołach oraz finałowego koncertu galowego, który rozebrzmieje w Auli Politechniki Gdańskiej.

 

VI Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny składa się z występów przed publicznością oraz części konkursowej, podzielonej na sześć kategorii. Zespoły oceni międzynarodowe jury, któremu przewodniczyć będzie światowej sławy kompozytor muzyki chóralnej Vytautas Miškinis z Litwy. Najlepsze chóry w każdej kategorii mogą zdobyć Złoty Medal Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego. Przesłuchania konkursowe będą mieć miejsce w Auli Politechniki Gdańskiej 11 marca w godzinach 13.00–17.30. Konkurs, nad którym patronat honorowy objął rektor PG prof. Jacek Namieśnik, odbywać się będzie w ramach Politechniki Otwartej.

Koncertów festiwalowych można będzie wysłuchać 10 i 11 marca o 18.30 w kościele św. Katarzyny przy ul. Profesorskiej 3 oraz 11 marca o 19.00 w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Cieszyńskiego 1 w Gdańsku-Chełmie.

Na kulminacyjne wydarzenie festiwalu, czyli koncert galowy wraz z wręczeniem nagród, zapraszamy do Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej 12 marca o 16.00. Koncert rozpocznie występ Akademickiego Chóru PG jako chóru-gospodarza.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Więcej informacji podano na stronie http://www.gdanskfestival.pl