Uprzejmie informujemy, że witryna jest w trakcie modyfikacji.

Spotkanie z autorami albumu „Kampus Politechniki Gdańskiej”

Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej w ramach Politechniki Otwartej zapraszają na spotkanie z autorami albumu „Kampus Politechniki Gdańskiej”. Rozpocznie się ono w sobotę, 7 października o godzinie 11.00 w Audytorium Wydziału Chemicznego PG (zobacz mapkę). Po spotkaniu odbędzie się wycieczka po terenie kampusu. 

 

Bogato ilustrowany album „Kampus Politechniki Gdańskiej – powstanie i rozwój” pokazuje naszą uczelnię z zupełnie nowej, nieznanej dotąd perspektywy. Jego autorami są związani z Politechniką od wielu lat Krzysztof Krzempek (zdjęcia) i Jakub Szczepański (tekst). To pierwsza publikacja opisująca rozwój kampusu Politechniki Gdańskiej od czasu powstania po dzień dzisiejszy. Na 128 stronach znalazło się ponad 220 fotografii ukazujących nieznane i niedostępne zakamarki uczelni. Książka odsłania przed czytelnikami m.in. detale, których obejrzenie z bliska nie jest możliwe – niektóre zdjęcia zostały wykonane z podnośników, rusztowań, a nawet z dachów. Niewątpliwą atrakcją są reprodukcje oryginalnych rysunków twórcy projektu wykonawczego kampusu, wybitnego architekta prof. Alberta Carstena. Niepublikowane do tej pory rysunki pochodzą ze zbiorów Muzeum Architektury Politechniki Berlińskiej (Architekturmuseum der Technischen Universität Berlin). W sumie w albumie znajduje się 60 ilustracji archiwalnych.

Sprzedaż albumu w wersji polskiej i angielskiej prowadzona będzie przed rozpoczęciem prelekcji w Audytorium Wydziału Chemicznego oraz na zakończenie wydarzenia podczas podpisywania wydawnictwa przez autorów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w audytorium prosimy o wcześniejszą rejestrację do dnia 6 października, tel. +48 58 348 63 53, tel. kom. 500 288 039.