Promocja książki prof. Aleksandra Kołodziejczyka Promocja książki prof. Aleksandra Kołodziejczyka

Promocja książki "Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne"
Jakie są właściwości poszczególnych pierwiastków i związków chemicznych? Które z nich zagrażają naszemu zdrowiu i życiu oraz gdzie występują? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w najnowszej publikacji Aleksandra Kołodziejczyka – chemika, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego rektora tej uczelni. Zapraszamy 9 grudnia o godz. 18:00 do Auli PG na wydarzenie: Chemia groźna i pożyteczna - spotkanie wokół książki „Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne”.

Spotkanie z blogerami Crazy Nauka Spotkanie z blogerami Crazy Nauka

Anatomia fake news – spotkanie z blogerami Crazy Nauka
Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, twórcami największego bloga popularnonaukowego Crazy Nauka.

#CiekawiNauki – Sztuczna inteligencja - wyręczy nas czy zastąpi? #CiekawiNauki – Sztuczna inteligencja - wyręczy nas czy zastąpi?

#CiekawiNauki – Sztuczna inteligencja - wyręczy nas czy zastąpi?
Jak sztuczna inteligencja wpływa obecnie na nasze życie? Jak zmieni naszą rzeczywistość w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat? Kogo lub co zastąpi sztuczna inteligencja, a kogo lub czego zastąpić nie może?

Dobrze jest… wejść na szczyt. Spotkanie z Kingą Baranowską Dobrze jest… wejść na szczyt. Spotkanie z Kingą Baranowską

Dobrze jest… wejść na szczyt. Spotkanie z Kingą Baranowską
Jak pokonać swoje słabości i osiągnąć marzenia? Jak rozpoznać, co w życiu jest ważne? Na te i inne pytania odpowie Kinga Baranowska – himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników.

Europejska Noc Muzeów Europejska Noc Muzeów

Europejska Noc Muzeów na Politechnice Gdańskiej
Przed nami trzecia już Europejska Noc Muzeów na Politechnice Gdańskiej. W tę jedną noc w roku uczelnia zamieni się w pełne tajemnic muzeum techniki oraz centrum nauki dostępne dla wszystkich chętnych....

Plastikowe morze - wystawa o zanieczyszczeniu wód mikroplastikiem Plastikowe morze - wystawa o zanieczyszczeniu wód mikroplastikiem

Plastikowe morze - wystawa o zanieczyszczeniu wód mikroplastikiem
23 kwietnia 2019 roku w ładowniach statku-muzeum "Sołdek" otwarta zostanie wystawa "Plastikowe morze", poruszająca problem zanieczyszczenia mórz i oceanów mikroplastikiem. Wystawę przygotowało Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, przy wsparciu Politechniki Otwartej.

#CiekawiNauki – Przemysł morski - technologie przyszłości #CiekawiNauki – Przemysł morski - technologie przyszłości

#CiekawiNauki – Przemysł morski - technologie przyszłości
Politechnika Otwarta i Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zapraszają na trzecie spotkanie z cyklu #CiekawiNauki. O nowatorskich technologiach w branży okrętowej – od czasów II wojny światowej do współczesności – a także o rozwiązaniach przyszłości opowiedzą eksperci.

#CiekawiNauki – Globalne ocieplenie i energetyka #CiekawiNauki – Globalne ocieplenie i energetyka

Globalne ocieplenie i energetyka – zagrożenia, skutki, ograniczanie
Politechnika Otwarta zaprasza w czwartek, 28 marca 2019, o godz. 18.00 na drugie spotkanie z cyklu #CiekawiNauki.

Mikroplastik - wielki problem? Otwarte spotkanie dla dociekliwych Mikroplastik - wielki problem? Otwarte spotkanie dla dociekliwych

Mikroplastik – wielki problem? Otwarte spotkanie dla dociekliwych
Czym są mikroplastiki i czy zagrażają zdrowiu ludzi? Co wpływa na jakość wody pitnej i czy można pić wodę z kranu? Jak miasto chroni zbiorniki wodne przed napływem nowych toksyn? 21 lutego o godz. 18.00 odbędzie się otwarte spotkanie "Mikroplastik - wielki problem?

O fotografii wojennej – otwarte spotkanie na Politechnice Gdańskiej z komandorem Januszem Walczakiem O fotografii wojennej – otwarte spotkanie na Politechnice Gdańskiej z komandorem Januszem Walczakiem

O fotografii wojennej - otwarte spotkanie na Politechnice Gdańskiej z komandorem Januszem Walczakiem
Politechnika Otwarta oraz Tweetup Academy zapraszają w sobotę, 2 lutego, na spotkanie z komandorem Januszem Walczakiem, który opowie o fotografii wojennej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00...

Laboratoria i wykłady z fizyki 2018/2019 Laboratoria i wykłady z fizyki 2018/2019

Laboratoria i wykłady z fizyki 2018/2019
Politechnika Otwarta zaprasza uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i liceów do udziału w cotygodniowych wykładach i laboratoriach z fizyki.

Przeżyj Europejską Noc Muzeów na Politechnice Gdańskiej! Przeżyj Europejską Noc Muzeów na Politechnice Gdańskiej!

Europejska Noc Muzeów na Politechnice Gdańskiej!
Kampus Politechniki Gdańskiej skrywa niezliczone tajemnice, które każdy będzie mógł odkryć już 19 maja. W godzinach 19.00–1.00 na terenie naszej uczelni czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie z okazji Europejskiej Nocy Muzeów, a wszystkie one dostępne będą bezpłatnie.

Wykład „O sztuce modelowania i twórczej roli intuicji” Wykład „O sztuce modelowania i twórczej roli intuicji”

Wykład „O sztuce modelowania i twórczej roli intuicji”
Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej w ramach Politechniki Otwartej zapraszają na gościnny wykład prof. Krzysztofa Kluszczyńskiego zatytułowany „O sztuce modelowania i twórczej roli intuicji”, który odbędzie się 30 stycznia o godzinie 15.30 w sali 300 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

Wystawa poświęcona pamięci prof. Czesława Drueta Wystawa poświęcona pamięci prof. Czesława Drueta

Wystawa poświęcona pamięci prof. Czesława Drueta
Profesor Czesław Druet był zasłużonym hydrotechnikiem i wybitnym oceanologiem. Był także pierwszym marszałkiem parlamentu studentów Politechniki Gdańskiej. Przygotowaną przez Instytut Oceanologii PAN wystawę poświęconą zmarłemu w 2016 roku naukowcowi będzie można od 11 stycznia oglądać w holu Gmachu Głównego PG.