„Dobrze jest..” – spotkanie z dziennikarzem Jackiem Tacikiem

Jak odnaleźć w życiu pasję, szczęście i żyć w zgodzie z samym sobą? Na te pytania odpowiedzieć ma cykl otwartych spotkań pt. „Dobrze jest...” organizowanych wspólnie przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Górka i Politechnikę Otwartą. Gościem pierwszego spotkania będzie znany dziennikarz Jacek Tacik.  

Jacek Tacik jest dziennikarzem i reportażystą z bogatym – mimo młodego wieku – doświadczeniem zawodowym. Swoją przygodę z telewizją rozpoczął w 2008 roku w "Wydarzeniach" Polsatu i w Polsat News. Następnie prowadził wieczorne serwisy informacyjne w TVP Info, po czym dołączył do zespołu "Wiadomości" TVP1. Obecnie jest reporterem w TVN 24. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Nowych Mediach” i magazynie „Press”. W maju 2017 ukazała się jego książka o zamachu na Jana Pawła II pt. „Zamach”, która kilka miesięcy od premiery osiągnęła sprzedaż ponad 10 tys. egzemplarzy.

Na spotkaniu pt. „Dobrze jest …być ciekawym drugiego” Jacek Tacik opowie o swojej dziennikarskiej pasji, w której łączy dociekliwość i rzetelność z wrażliwością i szacunkiem do człowieka.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 29 marca o godz. 18.00 na Politechnice Gdańskiej (Gmach Główny, Dziedziniec Heweliusza). Wstęp wolny.

Spotkanie poprowadzi Jakub Kaługa (RMF FM).

Link do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona, do wyczerpania miejsc siedzących.

***

Gośćmi spotkań z cyklu „Dobrze jest…” będą znani artyści, dziennikarze, sportowcy – pasjonaci, którzy opowiedzą o sobie, o swoich wyborach i sposobach na życie.

Wraz z Politechniką Gdańską stwarzamy nową przestrzeń dialogu. Cały cykl ma być dla młodych ludzi okazją do bezpośredniego spotkania i rozmowy ze znanymi osobowościami, które opowiedzą o swoich sukcesach i porażkach – mówi inicjator cyklu ojciec Paweł Koniarek i dodaje: Zapraszamy! Dobrze jest… być ciekawym drugiego.


***

Organizatorzy:
Duszpasterstwo Akademickie “Górka”
Politechnika Otwarta

Patronat honorowy:
Klasztor Dominikanów w Gdańsku

Patronat medialny:
płyń Pod Prąd