Dobrze jest… być sobą. Spotkanie z Bovską

Jak żyć w zgodzie ze sobą i robić to, co się kocha? Zapraszamy na spotkanie z Bovską  - wokalistką, autorką albumów Kaktus, Pysk oraz Kęsy, nominowaną w 2016 r. do MTV Europe Music Award w kategorii Najlepszy polski wykonawca, a w 2017 r. do Fryderyków w kategorii Fonograficzny debiut roku.   

Bovska określana jest jednym z najważniejszych debiutów muzycznych 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty "Kaktus" został wyprzedany 2 dni po premierze. Za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla "Kaktus" artystka otrzymała Złotą Płytę. Dotychczas utwory Bovskiej odtworzono w Internecie kilkadziesiąt milionów razy.

Artystka ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open'er, Orange Warsaw Festival, Slot Art Festiwal, Kraków Live Festival czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

5 października 2018 wydała swój trzeci studyjny album „Kęsy”.  8 października br. ukazał się teledysk do najnowszego singla Bovskiej pt. Leżałam.

Bovska od początku zaskakuje swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektu jest dopracowana do granic możliwości: od konceptualnych wydawnictw (self-published), poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty.

Spotkanie z Bovską na Politechnice Gdańskiej poprowadzi Katarzyna Węglarczyk (Wydawnictwo ZNAK).

***

Gośćmi spotkań z cyklu „Dobrze jest…” są znani artyści, dziennikarze, sportowcy – pasjonaci, którzy opowiadają o sobie, o swoich wyborach i sposobach na życie. Dotychczas wystąpili dziennikarz Jacek Tacik oraz himalaistka Kinga Baranowska.

Organizatorzy: Duszpasterstwo Akademickie “Górka”, Politechnika Otwarta

Patronat honorowy: Klasztor Dominikanów w Gdańsku

Patronat medialny: płyń Pod Prąd

 

Dobrze jest… być sobą. Spotkanie z Bovską

Kiedy? 21 listopada (czwartek), godz. 18.00

Gdzie? Politechnika Gdańska, Audytorium Novum.

Wstęp: wolny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja na stronie https://bilety.pg.edu.pl/event/dobrze-jest-bovska/
Wstęp na wydarzenie za okazaniem biletu (w formie drukowanej lub na ekranie urządzenia mobilnego).

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1369277963221970/