O fotografii wojennej - otwarte spotkanie na Politechnice Gdańskiej z komandorem Januszem Walczakiem

Politechnika Otwarta oraz Tweetup Academy zapraszają w sobotę, 2 lutego, na spotkanie z komandorem Januszem Walczakiem, który opowie o fotografii wojennej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 na dziedzińcu Jana Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej (ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk).

Na spotkaniu porozmawiamy o tym, czym jest fotografia wojenna, dlaczego jest ważnym elementem najnowszej historii i dziennikarstwa oraz kto jest najlepszym fotografem wojennym na świecie. Poza tym będzie mowa o tym, co jest najważniejsze dla korespondenta wojennego, co zabrać w rejon konfliktu zbrojnego a także, co ze strefy frontu można przywieźć. Może uda się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ktoś chce uprawiać fotografię wojenną i jakie są tego konsekwencje.

– Przynieście, proszę swoje aparaty fotograficzne, takie, które zabieracie na wycieczkę, urlop czy do miasta – mówi komandor Janusz Walczak, zapraszając na spotkanie. – Zobaczymy, czy da się prostym, domowym sposobem (czyli z tego, co mamy w kieszeniach, torebkach, plecakach) poprawić ich skuteczność w trudnych sytuacjach. Ciekawe będą wnioski z takiej nauki i czy wpłyną na to, jak uzupełnimy własne torby, plecaki a może kieszenie.

Spotkanie odbędzie się w formie seminaryjno-warsztatowej, pod hasztagiem #WalczakMówi.

Patronat nad wydarzeniem objęła Kronika Studencka PG oraz Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd”.

Wstęp wolny.

JANUSZ WALCZAK
Dziennikarz, fotograf, żołnierz. 20 lat służby w Marynarce Wojennej (w tym 12 lat jako jej rzecznik), rzecznik Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, następnie rzecznik Bumaru, teraz we własnej firmie PR. Dawniej dziennikarz Gazety Morskiej, redaktor naczelny miesięcznika Marynarki Wojennej „Bandera”, obecnie współpracuje ze wszystkimi polskimi specjalistycznymi czasopismami zajmującymi się bezpieczeństwem i siłami zbrojnymi. Jego specjalnością są fotoreportaże, w tym również wojenne.

Był wielokrotnie w Afganistanie i Iraku, również w Kongu i Pakistanie. Od dwóch lat współpracuje z Agencją Forum.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

Fot. Janusz Walczak