VIII Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny

Już po raz ósmy odbędzie się w Gdańsku Międzynarodowy Festiwal Chóralny. W dniach 8 - 10 marca miłośnicy muzyki będą mogli wysłuchać zmagań konkursowych, koncertów w różnych miejscach Gdańska oraz finałowego koncertu galowego, który odbędzie się w Auli Politechniki Gdańskiej. Udział w festiwalu zapowiedziały chóry z Islandii, Finlandii, Estonii, Rosji, Litwy, Łotwy, Austrii, Czech, Niemiec a także z Polski.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Auli Politechniki Gdańskiej w sobotę 9 marca w godzinach 11.00 - 17.15 (przerwa w godz. 13.00-15.00). Chóry rywalizować będą w czterech kategoriach: chóry mieszane, chóry męskie i żeńskie, chóry młodzieżowe oraz chóry kameralne. W każdej z nich najlepsze zespoły mogą zdobyć Złoty Medal Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego. Zespoły oceni międzynarodowe jury, któremu przewodniczyć będzie światowej sławy kompozytor muzyki chóralnej Rihards Dubra z Łotwy.  

Koncertów towarzyszących festiwalowi można będzie wysłuchać w: Ratuszu Staromiejskim, Domu Zarazy, Kościele św. Katarzyny, Kościele pw. bł. Urszuli Ledóchowskiej,
Koncert galowy połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 10 marca o godz. 16.00 w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Rozpocznie się występem Akademickiego Chóru PG jako chóru gospodarza.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

PROGRAM