Poniższe komunikaty i strona dotyczą wyłącznie rekrutacji obywateli Polskich

Nabór na semestr zimowy 2020/2021 (I i II stopień) rozpocznie się za

Kierunki studiów I i II stopnia znajdziesz
 >>TUTAJ
UWAGA! W dniach 19-26.02.2020 zostanie przeprowadzony nabór dodatkowy na niektóre kierunki studiów

Technologie Kosmiczne i Satelitarne – spotkanie informacyjne

We wtorek, 4 lutego 2020 r. o godz. 16:15 w Audytorium nr 2 Budynku A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej (WETI A – nr 41 na mapie kampusu) odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone IV edycji międzyuczelnianych studiów magisterskich Technologie Kosmiczne i Satelitarne.

Tematem spotkania będzie prezentacja specjalności prowadzonych na kierunku TKiS:

• specjalności prowadzonej przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, dotyczącej zastosowań technologii informatycznych w inżynierii kosmicznej,
  • specjalności prowadzonej przez Wydział Mechaniczny, dotyczącej zastosowań mechaniki i mechatroniki w branży kosmicznej,

a także informacja o możliwościach oferowanych studentom przez Akademię Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA Academy – European Space Agency Academy) i prezentacja studenckich projektów o tematyce kosmicznej.

Ponadto przewidziano zwiedzanie laboratoriów, w których będą się odbywać zajęcia:

• laboratorium obliczeń wielkoskalowych Big Data w Centrum Informatycznym TASK (Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej),
  • geoinformatycznego laboratorium teledetekcji oraz nawigacji satelitarnej GNSS, w tym naziemnej stacji bezpośredniego odbioru zobrazowań satelitarnych HRPT-NOAA/MetOp oraz prezentacja drona przeznaczonego do prowadzenia pomiarów fotogrametrycznych i lidarowych.

Do zobaczenia na Politechnice Gdańskiej!