Trwa rekrutacja na studia. Czas dostępny na rejestrację upłynie za

Trwa rekrutacja na studia. Czas dostępny na rejestrację dla kierunku architektura upłynie za

Kierunki studiów I i II stopnia znajdziesz
 >>TUTAJ

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne prosimy o kierowanie zapytań do nas telefonicznie lub mailowo. Zachowując zalecenia profilaktyczne zapraszamy do kontaktu z nami: telefonicznego: (+48) 058 348 67 00 i/lub mailowego: rekrutacja@pg.edu.pl
Centrum Rekrutacji  pozostaje zamknięte dla interesantów do odwołania.

Technologie Kosmiczne i Satelitarne – spotkanie informacyjne

We wtorek, 4 lutego 2020 r. o godz. 16:15 w Audytorium nr 2 Budynku A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej (WETI A – nr 41 na mapie kampusu) odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone IV edycji międzyuczelnianych studiów magisterskich Technologie Kosmiczne i Satelitarne.

Tematem spotkania będzie prezentacja specjalności prowadzonych na kierunku TKiS:

• specjalności prowadzonej przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, dotyczącej zastosowań technologii informatycznych w inżynierii kosmicznej,
  • specjalności prowadzonej przez Wydział Mechaniczny, dotyczącej zastosowań mechaniki i mechatroniki w branży kosmicznej,

a także informacja o możliwościach oferowanych studentom przez Akademię Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA Academy – European Space Agency Academy) i prezentacja studenckich projektów o tematyce kosmicznej.

Ponadto przewidziano zwiedzanie laboratoriów, w których będą się odbywać zajęcia:

• laboratorium obliczeń wielkoskalowych Big Data w Centrum Informatycznym TASK (Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej),
  • geoinformatycznego laboratorium teledetekcji oraz nawigacji satelitarnej GNSS, w tym naziemnej stacji bezpośredniego odbioru zobrazowań satelitarnych HRPT-NOAA/MetOp oraz prezentacja drona przeznaczonego do prowadzenia pomiarów fotogrametrycznych i lidarowych.

Do zobaczenia na Politechnice Gdańskiej!