Do rozpoczęcia rekrutacji na studia
I stopnia pozostało

Kierunki studiów I i II stopnia znajdziesz
 >>TUTAJ

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne prosimy o kierowanie zapytań do nas telefonicznie lub mailowo. Zachowując zalecenia profilaktyczne zapraszamy do kontaktu z nami: telefonicznego: (+48) 058 348 67 00 i/lub mailowego: rekrutacja@pg.edu.pl
Centrum Rekrutacji  pozostaje zamknięte dla interesantów do odwołania.

Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej

Politechnika Gdańska zaprasza maturzystów, rodziców oraz nauczycieli na stronę Ogólnopolskiego Wirtualnego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej.

Dzień Otwarty już za nami, ale stona jest wciąż aktywna.

Podczas Dnia Otwartego prowadzona była transmisja spotkania ze studia telewizyjnego Politechniki Gdańskiej zaaranżowanego w Gmachu Głównym uczelni. „Dzień dobry z Politechniką Gdańską”. Poranny program transmitowany na kanałach YouTube i Facebook PG, w którym wystąpili między innymi studenci, absolwenci i wykładowcy. Uczestnicy rozmawiali o tym, jak wyglądają studia na Politechnice Gdańskiej, przedstawiali ofertę studiów magisterskich i inżynierskich oraz opowiadali o sukcesach zawodowych absolwentów.

Spotkanie było okazją do przedstawienia wyników Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 i wręczenia nagród zwycięskim szkołom. Pomorska Kurator Oświaty, przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i dyrektorzy szkół rozmawiali o tym, jak zostaje się najlepszą szkołą w województwie.

Wirtualny Dzień Otwarty PG był niepowtarzalną okazją do spotkań online ze społecznością akademicką uczelni. W ramach przygotowywanych czatów, warsztatów i webinarów uczestnicy mieli możliwość bezpośrednio porozmawiać ze studentami i wykładowcami oraz dowiedzieć się, jak wyglądają studia na PG i który z kierunków wybrać. Nauczyciele z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość przedstawiali proste (i szybkie) sposoby rozwiązania trudnych zadań matematycznych, które mogą pojawić się na tegorocznej maturze.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Szczegółowy program Wirtualnego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej.