ANALITYKA GOSPODARCZA

WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA I EKONOMII

Zdobycie informacji to nie wszystko – trzeba jeszcze umieć je odpowiednio wykorzystać. Na wygranej pozycji są ci, którzy mają tę umiejętność. Swoje zdolności analityczne możesz wykorzystać w ramach dwóch profili: analityka rynku i analityka finansowego. Zdobędziesz tu wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i  zarządzania, a podeprzesz ją znajomością systemów informatycznych. Wyedukujesz się w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu informacji, ich prezentacji i wizualizacji. Dokonasz analiz efektywności, współzależności zjawisk ekonomicznych, a dzięki pracy w zespołach projektowych przekonasz się, że co dwie głowy, to nie jedna.

Argumenty za:

  • wiele dodatkowych szkoleń do wyboru — język angielski biznesowy, warsztaty menadżerskie, MS SQL, Oracle, VBA, SAP BI (dodatkowe szkolenia realizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE) Możliwość uczestniczenia w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą (m.in. USA, Chiny, kraje europejskie).
  • możliwość studiowania za granicą w ramach programów Erasmus+ oraz MOST
  • świetne wyposażenie sal, komputery z najnowszym oprogramowaniem

Praktyki, współpraca z firmami:

  • Firmy prywatne: Flex International Poland Sp. z o.o.,  Energa-Operator SA, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Stowarzyszenie Morena, Sportfive Sp. z  o.o., 3GNS Sp. z o.o., Aiton Caldewill SA, ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe sp. z o.o, Det Norske Veritas Business Assurance Poland Sp. z o.o, Federal – Mogul BIMET SA, Virtual Services s.c. J. Polewiak, W. Kudela, Luvier Sp. z o.o., DSV ROAD Sp. z o.o, ING Bank Śląski, Getin Bank, REWIT, Federal-Mogul Finanacial Services Poland

Perspektywy zawodowe:

  • sektor bankowy
  • sektor ubezpieczeniowy
  • analiza i doradztwo
  • założenie własnej firmy

Ciekawostki:

Solidny analityk z liczb potrafi „wywróżyć” nawet największe gospodarcze wstrząsy. Historię jednego z takich finansistów, dr. Michaela Burry’ego, opisuje książka i nakręcony na jej podstawie film „The Big Short”. To dobra zaprawa nie tylko przed zajęciami na uczelni, ale i funkcjonowaniem na rynku.

studia: licencjackie prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym