BUDOWNICTWO

WYDZIAŁ INŻYNIERII LĄDOWEJ I ŚRODOWISKA

Budowanie niejedno ma imię. Nieważne, czy twardo stąpasz po ziemi, czy może wolisz od czasu do czasu pobujać w obłokach – u nas masz do wyboru wiele możliwości, od konstrukcji podziemnych, przez budowę dróg i kolei, do finezyjnego wznoszenia konstrukcji mostowych czy też morskich farm wiatrowych. Aby mieć pewność, że każdy student maksymalnie wykorzysta swoje umiejętności i predyspozycje, przygotowaliśmy aż 11 profili: budowa dróg i autostrad, budownictwo ogólne, budownictwo wodne i morskie, drogi szynowe, geotechnika, planowanie dróg i autostrad, konstrukcje betonowe, konstrukcje metalowe, modelowanie konstrukcji inżynierskich, technologia i organizacja budownictwa, konstrukcje mostowe. Jeżeli więc chcesz pozostawić po sobie trwały ślad na powierzchni Ziemi, to ten kierunek jest dla właśnie dla ciebie.

Argumenty za:

  • zarówno w Polsce jak i w UE zapotrzebowanie na kadrę budowlaną cały czas utrzymuje wysoki poziom
  • tylko po tych studiach można się starać o uprawnienia budowlane
  • możliwość semestralnych wyjazdów do krajów UE
  • co roku znajdujemy się w pierwszej dziesiątce rankingu „Perspektywy”

Praktyki, współpraca z firmami:

Wydział ma ponadprzeciętne powiązania z przemysłem. Naszymi partnerami są wszystkie najważniejsze firmy budowlane w Polsce. Dzięki organizowanym przez nich praktykom zawodowym przekonasz się, że kariera nie musi czekać na dyplom. Pokazując się od najlepszej strony masz szansę na stałe zatrudnić się u swojego praktykodawcy.

Perspektywy zawodowe:

  • biura projektowe
  • firmy wykonawcze
  • nadzór budowlany
  • produkcja materiałów budowlanych
  • instytuty naukowo-badawcze

Ciekawostka:

Stadion piłkarski wybudowany z okazji EURO 2012, tunel pod Martwą Wisłą, Bazylika w Licheniu — to tylko niektóre z obiektów zaprojektowanych przez naszych Profesorów.

Absolwent mówi:

„Studia to na szczęście nie tylko czas nauki, ale też zawierania nowych znajomości, czasami nawet przyjaźni na całe życie. Okazji do integrowania się jest wiele — otrzęsiny, Rejs Budowlańca, wyjścia na lodowisko, Bal Inżyniera, Dni Wydziału. Dyplom jest miłą pamiątką, ale atmosfera panująca na wydziale — jeszcze lepszą”

studia: inżynierskie prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym