Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej. 21 marca nasi pracownicy i studenci zaprezentują szerszemu gronu wszystko to, czym nasza Uczelnia może się szczycić — wspaniałą zabudowę kampusu, nowoczesne laboratoria, a przede wszystkim naukę na najwyższym poziomie.

Istniejemy dzięki zdolnym maturzystom i dla nich. Chcemy, by w ciągu dnia spędzonego w murach Politechniki Gdańskiej pozbyli się niepotrzebnych obaw i przekonali, że studia techniczne to mądry i ciekawy wybór. Wątpliwości niech dodatkowo rozwieje przykład naszych studentów i absolwentów, którzy bezustannie dostarczają swoim profesorom wielu powodów do dumy. W minionym roku byli to m.in. młodzi konstruktorzy łazika marsjańskiego, który zdobył II miejsce w międzynarodowym konkursie UK University Rover Challenge, doktorantka Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej wyróżniona przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Diamentowym Grantem”, czy też finalistka konkursu na projekt jachtu ShowBoats Design Awards. To także absolwentka Wydziału Chemicznego uznana przez dziennik The Daily Telegraph za jedną z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych kobiet pracujących w sektorze inżynieryjnym w Wielkiej Brytanii.

Mamy nadzieję, że Państwa przybycie rozbudzi w nich naukowe pasje i wielu z Was zechce tu powrócić — tym razem w roli nowo przyjętych studentów.

Na dziedzińcach Gmachu Głównego impreza będzie trwała od 9:00 do 14:00, a na wydziałach zgodnie z poszczególnymi harmonogramami.
Abyśmy mieli pewność, że spotkanie z Państwem będzie przebiegać płynnie, prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w wydarzeniu poprzez przesłanie wiadomości na adres rekrutacja@pg.gda.pl przez pracownika szkoły wraz z liczbą osób i nazwą szkoły.