Zapraszamy Państwa na niezwykłą podróż po politechnicznym świecie, którą wspólnie odbędziemy 21 marca. W pierwszy dzień wiosny, w ramach wydarzenia Politechnika OPEN, otworzymy drzwi do naszych laboratoriów, gdzie prowadzone są badania na najwyższym poziomie, nasi pracownicy przedstawią bogatą ofertę studiów i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, a nasi studenci – być może niektórzy z nich to Państwa niedawni uczniowie – przygotują wyjątkowe pokazy, podczas których przekonają wszystkich, że nauka jest pasjonująca!

Dzień otwarty organizujemy z myślą o Państwa uczniach, którzy wkrótce staną przed jednym z najważniejszych wyborów w ich życiu – wyborem kierunku studiów i szkoły wyższej. Powodów, dla których warto związać swoją przyszłość z naszą uczelnią jest wiele. Politechnika Gdańska to jedna z najlepszych uczelni w Polsce. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2017 r. dwóm wydziałom przyznało najwyższą kategorię A+, a pięciu – kategorię A. Fakt, że stwarzamy jedne z najlepszych warunków pracy i rozwoju dla naukowców w Europie, doceniła także Komisja Europejska przyznając naszej uczelni logo HR Excellence in Research. Przodujemy w wielu rankingach. Według rankingu MNiSW z 2017 r. Politechnika Gdańska jest najczęściej wybieraną przez kandydatów uczelnią w Polsce, a w ostatnim rankingu Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY PG zajęła drugie miejsce wśród uczelni akademickich w kraju pod względem innowacyjności. Co więcej, w zestawieniu portalu Times Higher Education kampus PG znalazł się na liście 10 najpiękniejszych kampusów uniwersyteckich w Europie. Zaufały nam już dziesiątki tysięcy studentów nie tylko z Polski, ale i z ponad 60 krajów. Należymy do międzynarodowej społeczności akademickiej, do której zapraszamy także uczniów z Państwa szkoły.

W celu jak najlepszej organizacji spotkania z Państwem, prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w dniu otwartym – Politechnika OPEN poprzez przesłanie wiadomości na adres rekrutacja@pg.edu.pl. Wiadomość powinna zawierać następujące dane: nazwa szkoły, ilość uczniów.

Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM