Politechnika Otwarta | Politechnika Gdańska

Treść strony

Politechnika Otwarta

Politechnika Otwarta

Koncerty, wystawy, wykłady, spotkania autorskie – oto, co całej społeczności akademickiej, a także mieszkańcom aglomeracji trójmiejskiej proponuje Politechnika Otwarta. Misją tej inicjatywy społecznej Politechniki Gdańskiej jest popularyzowanie nauki, techniki i kultury poprzez organizowanie wydarzeń edukacyjno-kulturalnych skierowanych do szerokiego grona osób. Politechnika Otwarta zapewnia przestrzeń do rozwijania wrażliwości, pozwala na poszerzenie wiedzy i zainteresowań.

Jeśli jesteś melomanem albo uznasz, że warto zainteresować się muzyką klasyczną, koniecznie zwróć uwagę na ofertę koncertową Politechniki Otwartej. Podczas wydarzeń muzycznych można wysłuchać dzieł znanych kompozytorów w wykonaniu zarówno młodych artystów, jak i uznanych orkiestr, a także Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Na szczególną uwagę zasługują koncerty plenerowe, które odbywają się w połowie czerwca w pięknym otoczeniu Gmachu Głównego PG. Podczas ostatniego z nich ponad półtora tysiąca uczestników w każdym wieku spędziło wieczór, słuchając światowej klasy utworów.
Co roku w maju na Politechnice Gdańskiej odbywa się Europejska Noc Muzeów. To niepowtarzalna okazja do tego, by poznać bardzo ciekawą historię naszej uczelni, przyjrzeć się jej architekturze i zwiedzić niedostępne za dnia zakamarki oraz wziąć udział w pokazach naukowych, grach czy wydarzeniach artystycznych. Pamiętaj, że na wszystkie te wydarzenia możesz zaprosić swoją rodzinę i przyjaciół spoza PG. Wstęp na większość z nich jest bezpłatny.
Od roku akademickiego 2019/2020 Politechnika Otwarta realizuje projekt „Politechnika Wielu Pokoleń”. W jego ramach oferowane są zróżnicowane zajęcia edukacyjne, w których wziąć udział mogą osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.