Praca i Biuro Karier | Politechnika Gdańska

Treść strony

Praca i Biuro Karier

Praca i biuro karier

Gdy wybiera Cię kariera

Biuro Karier Politechniki Gdańskiej to miejsce, które musisz odwiedzić, jeśli:
•    szukasz pracy: stałej, tymczasowej, na wakacje,
•    chcesz odbyć staż lub praktykę, 
•    myślisz o założeniu własnej działalności,
•    chciałbyś spotkać się z doradcą zawodowym, by porozmawiać o swoich edukacyjnych i zawodowych wyborach,
•    chcesz skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne albo przygotować się do rozmowy o pracę,
•    nie jesteś pewna/pewien swoich mocnych stron i talentów.

Career Center

Szukając zatrudnienia, skorzystaj z platformy kariery Career Center, w której znajdziesz oferty pracy, staży i praktyk zawodowych z Polski i Europy, a także porady oraz aktualne informacje związane z wejściem na rynek pracy. Poprzez platformę umówisz się również na konsultację z doradcą zawodowym, bądź doradcą ds. przedsiębiorczości. Narzędzie obsługiwane jest w języku polskim i angielskim. Z platformy korzysta obecnie ponad 700 szkół wyższych w Europie. Politechnika Gdańska jest jedną z nielicznych uczelni w Polsce, która oferuje swoim studentom tak nowoczesne narzędzie.


Biuro Karier jest również organizatorem wielu wydarzeń z udziałem pracodawców różnych branż, podczas których otrzymasz informacje na temat procesów rekrutacyjnych, oczekiwań i wymagań na danym stanowisku pracy oraz możliwościach rozwoju zawodowego. Tego typu spotkania często wzbogacane są o wykłady branżowe czy warsztaty z rozwoju umiejętności miękkich.

Biuro Karier odpowiada także za szereg ciekawych inicjatyw, takich jak organizowane na Politechnice Gdańskiej targi pracy. Koniecznie weź w nich udział.

Dzień Strefy organizowany jest corocznie przez Biuro Karier PG oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o. i odbywa się na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Ma charakter targów, na których prezentują się firmy działające w Strefie. 
Wydarzenie to, odbywające się na jednym z dziedzińców Gmachu Głównego PG, jest efektem współpracy Biura Karier z firmami poszukującymi specjalistów z Polski i z zagranicy. Powinni się nim zainteresować głównie studenci z dobrą znajomością języków obcych. 
Odbywają się na dziedzińcach Gmachu Głównego z inicjatywy Stowarzyszenia Studentów BEST Gdańsk. To największe targi pracy przeznaczone dla studentów i absolwentów kierunków stricte inżynierskich na Pomorzu.
Organizowane są przez Biuro Karier we współpracy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa dla studentów kierunku transport.
Organizowane są przez Biuro Karier we współpracy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG i przeznaczone są dla studentów i absolwentów wszystkich kierunków, w szczególności oceanotechniki oraz energetyki.
Są zazwyczaj organizowane w maju w Budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. W poszukiwaniu inżynierów z Pomorza przyjeżdżają tu reprezentanci firm z całej Polski, Europy, a nawet zza oceanu.