„Hydromechanika” będzie miejscem dla Absolwentów PG

Budynek „Hydromechanika” znajduje się pomiędzy Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej a budynkiem Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Koncepcja remontu i przebudowy wraz z zagospodarowaniem otaczającego go terenu została przygotowana przez poznańską pracownię projektowo-architektoniczną Home of Houses.

Prace realizuje firma HARTUNA Sp. z o.o. ze Skaryszewa. Powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosić 1207,32 m², a przewidywany termin zakończenia robót to styczeń 2020 r.

Budynek ten stanie się nowoczesnym ośrodkiem pełniącym funkcję centrum badań interdyscyplinarnych, muzeum techniki i galerii sztuki. Znajdą się tutaj strefy przeznaczone dla studentów, pracowników, absolwentów, stowarzyszeń i organizacji akademickich PG oraz miejsce spotkań świata nauki i biznesu. Uczelnia zainwestuje w trwające właśnie remont i przebudowę obiektu 14,2 milionów złotych, w tym wynoszące 3,9 mln zł dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dzięki rozbudowanemu zapleczu konferencyjnemu budynek „Hydromechanika” stanie się miejscem spotkań pracowników uczelni z przedstawicielami biznesu. Na gości Politechniki Gdańskiej czekać tu będą także mediateka z księgarnią, salon prasowy oraz kawiarnia połączona z salą klubową.

Czekamy z niecierpliwością!