„Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską” w Radiu Gdańsk

„Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską” to nowy cykl audycji w Radiu Gdańsk, który będzie gościł na antenie od 8 czerwca, po godzinie 15-tej, przez pięć kolejnych poniedziałków.

W pierwszej audycji prof. Krzysztof Wilde, rektor PG przybliży słuchaczom miejsce Politechniki Gdańskiej na mapie polskiej i europejskiej nauki oraz wyzwania i plany rozwoju uczelni na kolejne lata.

Szymon Krawczuk, wybrany najzdolniejszym studentem - naukowcem w Polsce w 2019 roku, w konkursie „Pro Juvenes”, organizowanym przez  Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, podzieli się  doświadczeniami z wysłania rakiety w kosmos i współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (audycja 15 czerwca)

W kolejnych odcinkach wystąpią:

- dr Michał Kucewicz, z Katedry Systemów Multimedialnych WETI, badacz głębokich struktur mózgowych, poszukujący odpowiedzi na pytania czym jest pamięć, gdzie jest zlokalizowana w mózgu i jak można ją efektywnie leczyć w chorobach Alzheimera, Parkinsona oraz innych, w których przebiegu występują zaburzenia pamięci

- dr inż. Ewa Głowińska, adiunkt w Katedrze Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego, która obecnie pracuje m.in. nad wytwarzaniem nowych produktów ekologicznych z materiałów biopolimerowych

- Maja Mawusi, studentka architektury PG, odbywająca obecnie staż w Kopenhadze, w  jednym z najbardziej cenionych biur architektonicznych na świecie, która opowie m.in. o doświadczeniach przy tworzeniu gdańskiego masterplanu Stoczni Cesarskiej.

Radio Gdańsk jest najchętniej słuchaną stacją regionalną na Pomorzu, która ma również największy zasięg.