48 Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA NA DRUTACH

W aktualnie panujących w kraju warunkach aktywność w wielu dziedzinach, włączywszy artystyczną, możliwa jest jedynie drogą internetową. Taka też będzie nasza tegoroczna edycja - BAZUNA NA DRUTACH. Widoczne na plakacie przewodowe łącza mają dwa znaczenia - jako rzeczywiste kanały transmisji ale też więź między ludźmi, uczestniczącymi we wspólnym wydarzeniu.

Przegląd BAZUNA 2020 online zawierać będzie:

• krótkie występy na żywo w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA - naszym studiu emisyjnym,
  • występy zarejestrowane specjalnie dla naszej imprezy przez licznych Gości,
  • prezentację naszego środowiska - kulturalną wizytówkę Politechniki Gdańskiej oraz sylwetki naszych Partnerów,
  • muzyczny obraz naszej imprezy na przestrzeni pięciu dekad - sylwetki naszych Laureatów i Ich wybrane z historii piosenki.

W trakcie Przeglądu, także przed i po jego emisji nieustannie wspieramy Instytucje, które swój wysiłek poświęcają walce ze skutkami pandemii - Szpitale Pomorskie sp. z o.o. i projekt Gdańsk pomaga, pod egidą Fundacji Gdańskiej.

Zapraszamy jak zawsze na trzy dni pełne piosenki, tym razem z Waszą pomocą brzmiącej w szerokiej, nieskończonej przestrzeni. Niech tradycyjnie nasze weekendowe dni w okolicy połowy kalendarzowego roku znaczy piosenka.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli pani Aleksandra Dulkiewicz Prezydent Miasta Gdańska oraz prof. Krzysztof Wilde J.M. Rektor Politechniki Gdańskiej.

Program BAZUNY NA DRUTACH:

Koncerty będzie można oglądać na kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA https://www.youtube.com/channel/UC1TQ4QJTx_XV7HUbVZyFRXA

czwartek 25 czerwca - godz. 16.00 przywitanie niezwykłego weekendu - 48. Przeglądu BAZUNA 2020 - BAZUNA NA DRUTACH Wystąpi wybrana szóstka Gości tegorocznej edycji: Tomek "Szantomas" Kuręda Ballabard program Słowa na Wiatr Pilersi Zbigniew Rolniczak Zielony Szlak w dalszej części obszerne fragmenty jubileuszowych edycji w przywidzkiej Zielonej Bramie

piątek 26 czerwca -  godz. 15.00 koncert  (planowane zakończenie ok. 1.00)

sobota 27 czerwca - godz. 11.00 - 15.30 konkurs i występy wybranych Gości

godz. 16.00 - koncert (planowane zakończenie ok. 1.00)

niedziela 28 czerwca - godz. 11.00 koncert (planowane zakończenie ok. 19.00)

Organizatorami koncertu są Politechnika Gdańska, Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY,Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA.

Sponsorem koncertu BAZUNA NA DRUTACH jest Techno-Service S.A., a partnerami (w kolejności alfabetycznej) Akcja Bałtycka, Gdańskie Autobusy i Tramwaje sp. z o.o., eMKa Graphic Design, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, Pomorskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Projekt GDAŃSK POMAGA Fundacji Gdańskiej, Reklama Pomorska sp. z o.o., Salony Muzyczne GAMA, Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Studio Reklamy GRAFITO, Szpitale Pomorskie sp. z o.o., Totalizator Sportowy sp. z o.o., Totalizator Sportowy sp. z o.o., Trójmiejski Park Krajobrazowy, Wirtualny Pub, VKA firma nagłośnieniowa.

Organizację wydarzenia wspierają patroni medialni: CZAS POMORZA, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk,TVP Gdańsk

Więcej informacji: www.bazuna.org.pl

ttps://www.facebook.com/OTPPSBazuna/

Zanim połączymy się on-line ze studiem emisyjnym BAZUNY NA DRUTACH  posłuchajmy już teraz utworów pod wspólnym tytułem PIOSENKA LISTEM NADZIEI - „słowa i dźwięki swych utworów przesyłają nam w tym szczególnym czasie nasi Przyjaciele - Twórcy. Przyjmijmy je, niech w tych dniach zyskają w naszej myśli szczególne miejsce i znaczenie”( cytat bazuna.org.pl).

Życzymy wszystkim miłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń !

Marek Skowronek

Kierownik Programowy