All About Economy Film Meeting po raz drugi na WZiE

28-30 października na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zostaną zaprezentowane starannie wyselekcjonowane filmy ekonomiczne opatrzone komentarzami najwyższej klasy ekonomistów i aktywnych członków życia społecznego w Polsce i Europie.

Wydział Ekonomii i Zarządzania PG organizuje Economy Film Meeting we współpracy z Uniwersytetem we Fryburgu, Institut für Betriebs-und Regionalökonomie (Hochschule Luzern), Gdańskim Klubem Biznesu oraz Association for the Renewal of Research and Education in Economics and Finance (AREF).

Inicjatywa skierowana jest nie tylko do studentów i naukowców, ale wszystkich zainteresowanych refleksją nad konsekwencjami pewnych decyzji i sytuacji gospodarczych. Starannie dobrany repertuar ekonomicznych filmów fabularnych i dokumentalnych stanowi doskonałe tło do dyskusji, których celem jest przybliżenie skomplikowanych zjawisk i zagadnień szerszemu gronu nie tylko wytrawnych słuchaczy, ale przede wszystkim tzw. laików.

Impreza obejmuje szereg projekcji filmów – zarówno mniejszych form dokumentalnych, jak i dużych produkcji fabularnych. Każdego z trzech dni po południu odbywa się wykład zaproszonego gościa, stanowiący wprowadzenie do popularnego filmu fabularnego, poruszającego zagadnienia związane z problematyką gospodarczą: problemami etyki biznesu, CSR, przedsiębiorczości, zarządzania, rynków finansowych itp. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą: Prof. Paul H. Dembiński, Prof. Jerzy Wilkin oraz red. Jacek Żakowski. Wydarzenie otworzy Ambasador Szwajcarii Pan Jürg Burri.

Równocześnie, w godzinach przedpołudniowych, będą trwały – skierowane głównie do studentów i wykładowców – warsztaty wykorzystujące fragmenty filmów jako pomoc dydaktyczną. i i z zagranicy.

Lokalizacja wykładów i projekcji filmów na terenie Politechniki Gdańskiej oraz szczegółowy program dostępne są [tutaj]. Wstęp jest wolny.