Debata podatkowa na WZiE - poznaj zmiany w podatkach w 2019 roku

Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej 16 stycznia odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Debat podatkowych”. Omówione zostaną praktyczne aspekty związane ze zmianami podatkowymi w 2019 roku.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia:

• split payment – na czym polega mechanizm podzielonej płatności oraz kogo dotyczy?
  • niższy CIT – kto może skorzystać z nowej, 9% stawki?
  • podwyższenie modernizacji środków trwałych do 10 000 zł – nowe korzyści i nowe obowiązki?
  • nowe zasady leasingu samochodów – czy to już koniec podatkowych korzyści?
  • exit tax – podatek od przeniesienia biznesu
  • obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas fiskalnych – kasy online w 2019 roku,
  • ulga na B+R oraz nowa ulga Innovation Box od 2019 r.
  • kto zapłaci nowy podatek od nieruchomości komercyjnych?
  • wynagrodzenie małżonka przedsiębiorcy w kosztach od 2010 roku,
  • nowe zasady opodatkowania wspólnego małżonków ulga mieszkaniowe.

Spotkanie odbędzie się  w środę, 16 stycznia, o godz. 17:00 w sali 110 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Kolejne spotkanie planowane jest na początku marca.

Więcej informacji można uzyskać u organizatorów: dr. hab. Wojciecha Wyrzykowskiego  (Wojciech.Wyrzykowski@zie.pg.gda.pl) oraz mgr. Piotra Kasprzaka (pkasprzak@zie.pg.gda.pl).