Konkurs WYCHOWANIE MORSKIE STUDENTÓW

Nadchodzi kolejna edycja Konkursu Wychowanie Morskie Studentów o Nagrodę Czerwonej Róży Wiatrów. Najlepsze akademickie inicjatywy można zgłaszać do 10 grudnia.

Będzie to czwarta edycja wydarzenia, które ma na celu nagradzanie najlepszych projektów wspierających ideę wychowania morskiego. Na poprzednie odsłony konkursu zgłoszono w sumie trzydzieści trzy projekty – warsztaty żeglarskie, rejsy, programy edukacyjne i wyprawy morskie, zorganizowane przez środowiska akademickie z całej Polski. Ubiegłorocznym zwycięzcą został Samorząd Studencki Politechniki Warszawskiej za organizację Regat o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 10 grudnia. Jury ogłosi listę nominowanych do 20 stycznia 2019 roku. W lutym 2019 odbędą się prezentacje projektów, a 2 marca w Narodowym Muzeum Morskim czeka nas Gala Konkursu. Harmonogram wygląda zatem inaczej niż w poprzednich latach.

– To jest wyjątkowy rok, w którym obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Jacek Jettmar, pomysłodawca konkursu. – Z tego powodu odbywa się ogromna liczba różnych imprez i trudno byłoby zmieścić jeszcze Konkurs Wychowania Morskiego. Dodatkowo nowy harmonogram znacznie lepiej pasuje do sezonu żeglarskiego. Dzięki temu, że konkurs ogłoszony został już w maju, potencjalni uczestnicy mają czas na odpowiednie przygotowanie projektów i dokumentacji.

Do Konkursu Wychowanie Morskie Studentów zgłaszać się mogą wszyscy przedstawiciele świata akademickiego – m.in. szkoły wyższe, koła naukowe, studenci i stowarzyszenia absolwenckie. Projekty zaś muszą być niekomercyjne, przygotowane i zrealizowane w okresie ostatnich trzech lat oraz wspierać ideę wychowania morskiego studentów.

Głównym organizatorem Konkursu Wychowanie Morskie Studentów o Czerwoną Różę Wiatrów jest Pomorski Związek Żeglarski. Partnerami są Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Liga Morska i Rzeczna, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej, Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej i Stowarzyszenie Czerwonej Róży.

Do pobrania:

Komunikat o kunkursie