Spotkanie naukowe pt. Mikroplastik - wielki problem?

Politechnika Otwarta zaprasza w czwartek, 21 lutego 2019, o godz. 18.00 na pierwsze spotkanie z cyklu #CiekawiNauki, którego tematem będą mikroplastiki, zagrożenia z nimi związane oraz jakość wody i sposoby jej poprawy.

Prelegentami będą: prof. Marek Biziuk (Wydział Chemiczny PG), Ryszard Gajewski (prezes Gdańskie Wody Sp. z o.o.) oraz Małgorzata Drewnowska (Gdańskie Wody Sp. z o.o.).

Zaproszeni eksperci opowiedzą o tych kwestiach, odpowiadając również na pytania o to, które produkty codziennego użytku zawierają najwięcej substancji szkodliwych, jaki wpływ na oczyszczanie wód opadowych mają rośliny oraz jak chronić się przed toksynami w życiu codziennym. Wszystkie pytania słuchaczy i dyskusje będą mile widziane.

Miejsce spotkania: Gmach Główny, Dziedziniec Jana Heweliusza

WSTĘP WOLNY

Na miejscu obecna będzie mobilna kawiarenka, gdzie można będzie zakupić kawę i herbatę.