Wojenne losy studentów. Wyjątkowa wystawa na 80-lecie wybuchu II wojny światowej

Politechnika Gdańska zaprasza na wystawę „Pasja – krew – zgliszcza – nadzieja. Kolumbowie na Politechnice Gdańskiej”, zorganizowaną z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Celem wystawy jest przybliżenie losów polskich studentów uczelni okresu okołowojennego i ich zasług w podtrzymywaniu polskości.

Na wystawie zorganizowanej przez Bibliotekę Politechniki Gdańskiej, zaprezentowane zostaną sylwetki 12 osób, które rozpoczęły studia na uczelni niedługo przed wybuchem II wojny światowej – począwszy od czasu studiów tuż przed wojną, przez ich losy wojenne, aż po okres po zakończeniu działań zbrojnych w przypadku studentów, którzy przeżyli wojnę i w późniejszych latach pracowali na Politechnice Gdańskiej.

Wystawę można oglądać w dniach 30 sierpnia - 6 września 2019 r. w holu przed Biblioteką Politechniki Gdańskiej w Gmachu Głównym.

ZAPRASZAMY!!!