Zmarł prof. Wiesław Gruszkowski, jeden z pionierów odbudowy Gdańska

W wieku 98 lat zmarł prof. dr inż. arch. Wiesław Gruszkowski, architekt i urbanista, uważany za jednego z autorów powojennej odbudowy Gdańska, absolwent i wieloletni pracownik Politechniki Gdańskiej oraz dziekan Wydziału Architektury.

Więcej informacji na temat osiągnięć i dorobku Pana Profesora można znaleźć na stronie.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w czwartek, 13 września o godz. 10 w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Sopocie (ul. 3 maja 49). Uroczystości pogrzebowe odbędą się tego samego dnia o godz. 11.30 na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie (Dom Pogrzebowy, ul. Malczewskiego 31).

Rodzinie i Bliskim wyrazy najgłębszego współczucia składają Rektor, Senat oraz społeczność akademicka Politechniki Gdańskiej.

Fot. Krzysztof Krzempek/Politechnika Gdańska