.

Informacja o 45.BAZUNIE.

• W dniach 30  czerwca - 2 lipca 2017 w Centrum Zielona Brama w Przywidzu odbył się 45. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2017.

Hala Ujeżdżalni była miejscem kilku znaczących wydarzeń, odznaczających jubileusz, skupionych w sobotę 1 lipca. Harcersko-studencki projekt ŚPIEWAJMY RAZEM ukoronowany został 4.5-godzinnym maratonem, z udziałem przedstawicieli obu kręgów. Reedycja po 50 latach słynnego Śpiewnika Sucharka została zilustrowana na scenie godzinnym występem z fragmentami Śpiewnika, w okazjonalnym zespole sam Sucharek, czyli Zygfryd Kwiatkowski. Wreszcie Noc Gwiazd - Wolna Grupa Bukowina, U Studni i Czerwony Tulipan, ze wspólnym tischnerowskim motywem wolności afirmowanej piosenką z udziałem 1008 osobowej widowni. Wyjątkowe wydarzenia zawarte były w programie pozostałych festiwalowych dni - Adam Drąg w swoje 45-lecie pracy na scenie z nowym programem, nowym zespołem oraz Dorota Kuziela, z główną nagrodą Zamkowych Spotkań ŚPIEWAJMY POEZJĘ w Olsztynie.

Tysięczna publiczność sobotniej gali, obecna mimo ulewnego deszczu, zapamięta przede wszystkim wspaniałą interakcję, błyskawiczne, obustronne impulsy na linii widownia-scena. Przegląd BAZUNA 2017 ukazał wielki potencjał szerokiego kręgu piosenki studenckiej o wielu obliczach, jego niesłabnącą moc i nieustająca chęć wykonawców wszystkich generacji do tworzenia, występowania, dawania nam tego, co najlepsze - swych piosenek.

Zapraszamy na stronę BAZUNY 2017 i tam jest bliższa informacja programowo- informacyjna o naszym przedsięwzięciu.

Pragniemy też podziękować naszym Patronom Honorowym, Medialnym, sponsorom i współorganizatorom a przede wszystkim Wykonawcom, bez których nasza Jubileuszowa Impreza miałaby dużo skromniejszy wymiar.

Tym większe jest pragnienie, by piosenka trwała przez cały rok. Naprzeciw wychodzi intensywny kalendarz tzw. całorocznej Bazuny - w programie:

- 18-19.08.17 Wdzydzkie Dni z Bazuną w Stanicy Wodnej oraz

- 3.12.17  Jesień z Bazuną w AK PG Kwadratowa.

Na wydarzenia te serdecznie zapraszamy.

Śpiewajmy razem przez wszystkie cztery pory roku!

Marek Skowronek – Kierownik programowy 45 BAZUNY i Ryszard Markowski – Kierownik 45 BAZUNY.